Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
GRENLOULD - помощник
Здравейте приятели, започнах да си реставрирам дограмата на вилата и стигнах до момента да си уплътня рамката и прозореца и за целта съм избрал акрилен бял силикон който го дават за външна и вътрешна употреба. Въпроса ми е, подходящ ли е акрилният силикон, защото за дърво знам, че няма никакъв проблем да се използва, но дали залепва добре на стъкло? В случаят съм взел акрилен силикон на марката Moment, ще чакам вашите съвети благодаря предварително. :?:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет юни 20, 2024 9:39 pmGRENLOULD написа:
Здравейте приятели, започнах да си реставрирам дограмата на вилата и стигнах до момента да си уплътня рамката и прозореца и за целта съм избрал акрилен бял силикон който го дават за външна и вътрешна употреба. Въпроса ми е, подходящ ли е акрилният силикон, защото за дърво знам, че няма никакъв проблем да се използва, но дали залепва добре на стъкло? В случаят съм взел акрилен силикон на марката Moment, ще чакам вашите съвети благодаря предварително. :?:
Не
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет юни 21, 2024 7:46 pmkr1100 написа:
ПУ салам
Чак пък! Най-обикновен силикон с нарисувано прозорче. БЕЗ ДУМИЧКАТА АКРИЛ в етикета
Акрилен е по скоро уплътнител, отколкото силикон.
Силиконите за лепене сякаш миришат на оцет.
PU също е подходящо.
torbalan - Дървен философ
Лепил съм преди години с най-обикновен силикон (без думичката АКРИЛ в името му) и до днес няма проблеми.
kr1100 - майстор
пет юни 21, 2024 7:57 pmn_a написа:
пет юни 21, 2024 7:46 pmkr1100 написа:
ПУ салам
Чак пък! Най-обикновен силикон с нарисувано прозорче. БЕЗ ДУМИЧКАТА АКРИЛ в етикета
е като го имам и е евтин ? да правя. А става и здраво.
zz_stefanov - майстор
Ех романтика, да си стоплиш и намачкаш кило маджун в ръцете. да обмажеш рамката, пирончета, да запълниш ъгъла..... :)
hidrazin - майстор
Не знам к'ва романтика те гони ама маджун се продава и използва и сега...
:partyman:
P.S. Пък и някъде на петмеза викат маджун... :-D
Добре де, да речем носталгия го е обхванала, а не подгонила!
Носталгия по джамджийския маджун.

Тема "Лепене на стъкла на дървена рамка?" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: