Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Georg
Бихте ли споделили мнение за това на жилище ново строителство,което трябва да бъде завършено септември как е добре да се постъпи -да се направи една добра мазилка и се шпакловат само таваните или да се шпаклова навсякъде?Притесняваме остатъчната влага в помещенията,коята евентуално би се появила под формата на мухъл впоследствие
EDI - майстор
Ако не ти се налага да живееш в него, остави го само на мазилка поне едно лято.Иначе шпакловката затваря влагата и понякога става чудо-водопади по стените. :wuah:
Osiris - специалист
дааа трябва да изсъхне щото става неприятно после ако не може да стои да се проветрява е добре да се намери машинка която да събира влагата
знам че по европа и главно в англия ползват такива :?
Duke_BG - специалист
а защо не го направиш с гипс картон и вата (направо върху тухлата ) ??
не знам като цена как излиза спрямо замазка + шпакловка , но някои строителни фирми ве4е работят така
има си некои предимства и най-вече че можеш да си вкараш всякакви глезотийки от към ел инсталация и осветление , а и ще имаш идеално прави стени и ъгли :)
masteradmin - майстор
И аз мисля че с гипскартон е по бързо по евтино по качествено и на всичко отгоре нямаш пстатъчна влага.

Директно лепене на гипскартон на тухлена стена.

Топлоизолация с вата и гипс картон.
popoci - специалист
Da GK e evtino i kachestveno reshenie, samoche da vi kaja chesno sled 10 godini na horata shte im e pisnalo ot jilishta deto na kojato i stena da chuknesh bie na kuho. Njakasi nalaga edno useshtane za falshivost i evtinija. Tova ne znachi che ako az trugna da si stroja jilishte njama da go izpolzvam. Predimstvata mu kato cena, kraen rezultat i vreme za montaj za neusporimi. :cool:
Emerald - модератор
[==
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 12:46 am, променено общо 1 път.
Osiris - специалист
Напротив за тежестите системата с гопс-картон е по добра отвараш слагаш допълтителни профили и после затваряш да не говорим че всяка година може с боядисването да сменяш интериора на стените чувал съм че в канада изхвърлят стария гипсокортжн когато освежават къщата още по добре е и за бани и тоалетни просто се смъква стената с плочката :?
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 12:45 am, променено общо 1 път.
Гост
Малка добавка. Вместо металните окачвачи и профили гипс картона може да се положи и върху предварително закрепена с дюбели към стената дървена скара, която също е нивелирана и отвесирана. Важно е дървения материал да е сух за да не се изметне в последствие, а да се обработи на размер. В къщи имам стая, направена така вече три години и няма никакви пукнатини и грижи.

Тема "на мазилка или шпакловка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: