Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
shotik - майстор
пет дек 18, 2020 7:42 pmhidrazin написа:
пет дек 18, 2020 12:53 pmshotik написа:
Търся съвет и помощ за разпознаване на полевия транзистор, който се намира в ръчката / масура за "газ" на електрически скутер
Какъв полеви транзистор в масура? Не знам да има масури с полеви транзистор в тях.
Я дай снимки на счупеното говедо.
:partyman:
P.S. Намерил с де да питаш...
Ето снимка, квадратите са по 5 мм , транзистора е към 4 Х 4 Х 2 мм, едните странични ръбове са скосени, няма маркировка.
Прикачен файл:
CIMG4853.JPG


За това , че е полеви, така ми е обяснявано , че има магнит в ръкохватката и тя като се върти ,магнита минава покрай транзистора и така се управлявал контролера колко да са оборотите на елмотора.
Не ги разбирам и не мога нищо повече да напиша.
hidrazin - майстор
пет дек 18, 2020 7:56 pmshotik написа:
...За това , че е полеви, така ми е обяснявано...
Грешно ти е обяснено. Това в масура е Hall-effect Sensor
В случая най-вероятно е този или подобен - ЦЪЪЪК
:partyman:
shotik - майстор
А как работи, не намирам обяснения ?

Разглобил съм и масура, но вътре освен една пружина ,която да връща ръкохватката, друго не намерих.
А до Елимекс ми е удобно с рейс да ида и купя.
hidrazin - майстор
пет дек 18, 2020 8:36 pmshotik написа:
А как работи, не намирам обяснения ?
Измерва силата на магнитното поле - ЦЪК.
:partyman:
MrMurdjo - майстор
И аз предположих, че става дума за сензор, но Хидразин вече е дал верния отговор. :)
yuriy ivanov - помощник
​​Здравейте колеги, продавам чисто нов електродвигател за велосипед, 24 волта,350 вата,11 нютонметра, не е ползван само е тестван дали върти бяха ми го дали за проект но няма да ми свърши работа, двигателчето е бая силно за размерите си, имам приятел дето има такова на колело и съм го пробвал, движи 95 кг добиче отгоре, вдига към 35 км/ч, може да се ползва и за различни други проекти, зъбчатката е съвместима с всички велосипедни вериги, пращам по куриер или ако иска някой може да се видим да му го дам, цена 115 лв тел. 0896388456 София
Напрежение: 24 волта DC
Мощност: 350 вата
Скорост (след намаляване): 324 оборота в минута
Въртящ момент: 11 Нм (110 кг.см)
Затягащ въртящ момент: 55 Нм (550 кг.см)
Тегло: 2.98 кг.
Ток: 19,2 ампера
yuriy ivanov - помощник
Като съм тръгнал да пиша направо да питам тук, обмислям проект, имам бензинов велосипед обаче ми идва слабо за село, та съм си намислил да му сложа електрическа капла отрпед, така бензиновия двигател ще върти отзад, а ел мотора опред, спрял съм се на 1000вата или 1500вата, да попитам голяма ли е разликата между двата мотора, не търся голяма скорост а въртящт момент, и другия ми въпрос е, намислил съм да ползвам оловни гел батерии, знам че не са кой знае какво, но при положение че имам бензинов двигател не търся някакъв огромен пробег, та дали 12-14 амперчаса ще могат да хранят такъв електродвигател примерно 15-тина километра, обмислям даже при карана на бензиновия двигател или по нанадолно, да му ползвам регенрацията за частично зареждане, предполагам ще стане, кита който мисля да ползвам е Китайски от 450 лв, а дали си струва за Китаец, до сега ще ми е първия проект с ел двигател, иначе имам много опит с различни конструкции на велосипеди.
geordgeo - специалист
пет юли 30, 2021 12:09 amyuriy ivanov написа:
Като съм тръгнал да пиша направо да питам тук, обмислям проект, имам бензинов велосипед обаче ми идва слабо за село, та съм си намислил да му сложа електрическа капла отрпед, така бензиновия двигател ще върти отзад, а ел мотора опред, спрял съм се на 1000вата или 1500вата, да попитам голяма ли е разликата между двата мотора, не търся голяма скорост а въртящт момент...
Здравей! Хубаво, че си ентусиаст, ама има много неизвестни в твоето начинание. Какъв е този двигател за отпред, който си избрал, какъв вид точно? Как мислиш да контролираш подаването на "газ" на електромотора? Ще успееш ли да го монтираш на вилката, която имаш, размери? Разликата между 1000 и 1500 вата е... 500 вата, примерно и не е невъзможно да изкараш 1500 вата от 1000 ватовия. Това обаче зависи от акумулатора, който ще ползваш и най-вече от работното напрежение и ток, който той може да отдаде (трябва и контролера да има съответните параметри). Има още много неизвестни, но и на тези въпроси да си отговориш не е малко, за да разбереш дали си струва начинанието. Аз лично не бих правил подобна конфигурация, ще се получи нещо като франкенщайн на две колела...
yuriy ivanov - помощник
пет юли 30, 2021 2:57 pmgeordgeo написа:
пет юли 30, 2021 12:09 amyuriy ivanov написа:
Като съм тръгнал да пиша направо да питам тук, обмислям проект, имам бензинов велосипед обаче ми идва слабо за село, та съм си намислил да му сложа електрическа капла отрпед, така бензиновия двигател ще върти отзад, а ел мотора опред, спрял съм се на 1000вата или 1500вата, да попитам голяма ли е разликата между двата мотора, не търся голяма скорост а въртящт момент...
Здравей! Хубаво, че си ентусиаст, ама има много неизвестни в твоето начинание. Какъв е този двигател за отпред, който си избрал, какъв вид точно? Как мислиш да контролираш подаването на "газ" на електромотора? Ще успееш ли да го монтираш на вилката, която имаш, размери? Разликата между 1000 и 1500 вата е... 500 вата, примерно и не е невъзможно да изкараш 1500 вата от 1000 ватовия. Това обаче зависи от акумулатора, който ще ползваш и най-вече от работното напрежение и ток, който той може да отдаде (трябва и контролера да има съответните параметри). Има още много неизвестни, но и на тези въпроси да си отговориш не е малко, за да разбереш дали си струва начинанието. Аз лично не бих правил подобна конфигурация, ще се получи нещо като франкенщайн на две колела...
Мисля да взема готов кит, там си има всичко, не е само двигателя, ето това е https://www.chasti-skuter-atv.com/%D0%A ... D0%BB.html

Тема "Електровелосипед" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: