Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
вт яну 31, 2023 8:12 pmDundyTheCroc написа:
вт яну 31, 2023 8:03 pmpawka1213 написа:
Имам едно питане,може ли да се купи спокойно една батерия за велосипед от Алиекспреса,като гледам какъв огромен избор има от фирми производители,не мога да разбера коя от всичките ги прави с качествени клетки,имам опасения да не попадна някоя ментелива.
Възможност да попаднеш на менте/брак винаги го има при китайците, а гаранция нямаш. Четеш мнения, търсиш ревюта в Нета и накрая стреляш, пък каквото пратят...
Да общо взето е така там,всичко е на късмет,но все пак се поинтересувак дали някой не копувал от там и не е оцели добра покупка и там да сподели от коя фирма е било,
Lisko - майстор
За моя случай писах - колелото ми го прави човек от града. Малка фирма, но с отлични ревюта. Отидох, човекът ми се стори свестен. Гаранцията на батерията дето ми я дава е една година. Разказа ми горе-долу колко случая на рекламирани батерии е имал. При всичките случаи се разбрало почти веднага след като са почнали да си ги ползват. Винаги има риск. Тоя може да фалира и да ми се наложи да ходя при арменския поп ;-).
Но пак е по-добре от нищо.

Напоследък бях попаднал на една статия в която фирмата производител обясняваше, че когато се ползват по-големи елементи 21700 вместо 18650, крайният резултат е по-лека и по-компактна батерия за същия капацитет (ако е същия размер батерия - ще се получи с по-голям капацитет). Което е логично. Това е един критерий който може да се има наум, друг критерий е производителят на елементите - Самсунг, Панасоник и т.н. Но честно казано аз когато пазарувах, не съм мислил нито за едното, нито за другото.
hakama - специалист
Здравейте
Отново назря идеята за електро велосипед.
На първо време едни 4-5км ще са чест маршрут, та колата може да почива, ако няма багаж.
Има ли проверен търговец от Изток или трябва от тук с надценка...гледам да по 500лв започват китовете
Байк този път ще е 28 цола. Само не знам дали асансьора ще го побира... Заради софийския пейзаж... по-добре 28"
Батерия, по-лека.
Скорост, поне 40км/ч :-D
Какво друго трябва да се вземе предвид?
Lisko - майстор
Скоростта зависи от следните неща (но обикновенно едно от тях взема превес пред другите)
- Колко е предавателното отношение, тоест ти отзад имаш най-малката зъбчатка с еди колко си зъба. Кита идва с определена зъбчатка (не си пазиш твоята си). Примерно в моя кит беше с 44 зъба. Има с повече има и с по-малко (за планинско)
- Колко е максималната скорост на въртене на мотора приведена към обороти на педалите. При моя е около 120 оборота, което е много. Направо си е неприятно да въртиш толкова бързо педалите - пробвайте и ще видите.
- Дали си по равно или по наклон.
- Дали духа вятър
- Колко си обтекаем (наведен).
- Зависи и от килограмите на колелото+колоездача и раницата, но по равно и с висока скорост повече зависи от обтекаемостта.
- Зависи и от волтажа на батерията.

Това за Бафанг където няма фърмуерно ограничение (има софтуерно ако желаеш).
Ако обаче си вземеш цяло марково колело, тогава вероятно ще има вкарано ограничение на скоростта. То не важи при нанадолнище обаче. Просто мотора не работи ако е достигната разрешената скорост.


Горните разсъждения са при даден мотор.
Lisko - майстор
Мога и още няколко наблюдения да нахвърлям, но както гледам какъв е интереса, май няма смисъл.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср май 03, 2023 2:41 amLisko написа:
Мога и още няколко наблюдения да нахвърлям, но както гледам какъв е интереса, май няма смисъл.
Със Шотик какво става?
MamaMy - майстор
Последно беше на легло когато му звънях. "Тате не може да говори по телефона" ми отговори някое дете по Вайбър.
Indianec 2 - специалист
Дайте да видим ако има нужда от нещо да се организираме да помогнем с каквото можем.
MamaMy - майстор
Още преди месец писах, но глас в пустиня. Всички се бяха вторачили в тъпите избори и политически цирк. Даже се бяха хванали и за гушите все едно нещо зависи от тях :sad:
viewtopic.php?p=1130183#p1130183
hidrazin - майстор
ср май 03, 2023 8:06 pmMamaMy написа:
Още преди месец писах, но глас в пустиня.
Това не съм го видял.
Сега като се замисля, се сещам че и оттатък не съм му срещал постовете от доста време.
Последно оттатък е писал в края на май миналата година докато последно е влизал там ... февруари 2021г :? :shock:
Та там и това им работи точно толкова, колкото и прокси модераторчетта - демек никак. :-D
Тук последно е влизал преди 2 два месеца и последен пост април миналата година.
Вероятно човека има проблем от доста време.
Аз съм ЗА да му помогнем кой с каквото може. Човека е много читав и е направил много добрини.
Пък и някой от София ако знае къде живее Тодор, може да намине и да попита.
:partyman:

Тема "Електровелосипед" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: