• 1
  • 2
Какво стоки бихте искали да пуснем, начин на доставка плащане и т.н.
gogoen - напреднал
Ще правя тавански стаи , какво да сложа върху гредите за под ?
EDI - майстор
Дюшеме според мен е най-добре.
gogoen - напреднал
Да обаче разстоянията между гредите са различни , за това си мисля за някакви плоскости.
EDI - майстор
Това, че са различни, според мен не ти пречи.Ако сложиш плоскости, отгоре ще трябва да слагаш и друго покритие, нали ще обитаваш стаите.
gogoen - напреднал
Имам предвид че в началото е 60 см. , а в края 55 . Няма ли да се разминат дъските . А иначе от горе мокет , на плоскостите . Мисля си за водоустойчив шперплат ама ми се виждат много 20 лв. за квадрат , гледам да мина по тънко ако може .
EDI - майстор
С плоскости по-тънко надали ще минеш.ОСБ-то му вдигната цената и на тези дебелини почти догони шперплата.ОСБ 2 - 18 мм е към 43 лева листа, а 22 мм е към 50 -52 лева.Как да се разминат, нали дюшемето ще го ковеш в нута върху гредите.Без значение е,че разстоянието между гредите е различно.
gogoen - напреднал
Еми аз не съм правил досега , ама си мисля че в края всяка дъска трябва да стъпи върху греда.
А на каква цена да търся дюшеме ?
А и незнам какво е нут.
EDI - майстор
Разбрах ти мисълта, и какво като се разминат свръзките, даже става по-красиво.Какви са ти размерите на стаята.Нута е женското, в което влиза перото, т.е. мъжкото на дъската.Цената зависи в кой регион си, в Ямбол си купувам 7 см, 26 мм дебело по 26-30 лева на пакет.
gogoen - напреднал
Колко квадрата е пакета.
EDI - майстор
Близо 3 квадрата.В общи линии дюшемето върви 10-13 лева квадрата.
  • 1
  • 2

Тема "Под върху гредорет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: