Какво стоки бихте искали да пуснем, начин на доставка плащане и т.н.
joro1968 - специалист
Абе от години не съм пазарувал в МЕТРО на Цариградско шосе. Все още се чудя дали още изискват карти на МЕТРО на касата като си напазарувам нещо? Защото моята е изтекла още преди 6-7 години :? Или вече не е така и може да се пазарува нормално без карти както в Бриколаж и Практикер?
toolegittoquit - майстор
Можеш да си направиш карта за 1 ден на входа.
nanobanano - специалист
Само преди това трябва да си отвориш фирма,ако вече нямаш.
toolegittoquit - майстор
Никаква фирма не ти трябва. Може и физически лица да пазаруват. Искат само да си направиш карта на входа. Която всъщност е едно картонче, където са ти написани имената и егн.
nanobanano - специалист
Е това не го знаех.До сега все търсих от познати или направо на касата и от непознат :-D
Chefo77 - майстор
toolegittoquit написа:
Никаква фирма не ти трябва. Може и физически лица да пазаруват. Искат само да си направиш карта на входа. Която всъщност е едно картонче, където са ти написани имената и егн.
Тези фенове, събрани от кол и въже, имат право да администрират лични данни???
nanobanano - специалист
Сега като прочетох в сайта на метро пише,че дневна карта се издава ако си забравил картата или е повредена.Сигурно ли е ,че дават дневна карта и на физически лица/необвързани с фирма?
toolegittoquit - майстор
nanobanano написа:
Сега като прочетох в сайта на метро пише,че дневна карта се издава ако си забравил картата или е повредена.Сигурно ли е ,че дават дневна карта и на физически лица/необвързани с фирма?
Да. Защото не съм регистрирал фирма при тях, не съм им давал данни на фирма, издадоха ми временна карта на входа и дори си купих някои неща. Така беше поне миналата година, септември месец бях купувал някои неща от тях. Не че впечатляват с особено ниски цени.
Chefo77 написа:
Тези фенове, събрани от кол и въже, имат право да администрират лични данни???
Що не отидеш да ги питаш тях? :? Виж, за ЕГН може и да се бъркам, но 100% ти искат данните на входа, ако нямаш карта.
kozl - майстор
Не мога да дам отговор за физически лица, щото това е в нарушение на тяхната политика. Случвало се е пред мен да отказват на физически лица да им издават постоянни карти. Но ми се налага да пазарувам за фирмата, в която работя. Така или иначе не ми направиха карта и на място ми издават временни. Точно на Цариградско с голяма неохота и винаги ме предупреждават, че следващия път няма да ми издадат. За миналата година ми се наложи 2 пъти да пазарувам от там с временна карта. Временната карта издават с данните на фирмата, но поискаха и моя лична карта.
И като се замисля можеш да си извадиш карта на всяка фирма, на която имаш данните. А това да имаи данни на фирма не е никак трудно. Това обяснява нежеланието да издават временни карти не такива, които не притежават карта.
Chefo77 - майстор
То това за издаване на временни карти на фирма го бяха спрели по едно време. Ясно е нежеланието - неприятно е някой случаен да пазари с данните на твоята фирма. Още по-неприятно би се получило, ако направят обратна проверка от НАП, а в МЕТРО това е напълно възможно. Доста фирми има изгорели от такива проверки.
А МЕТРО във Варна само в първите дни издаваха постоянни карти на физически лица, после спряха. Идеята на този магазин е да работи с търговци.

Тема "МЕТРО карти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: