• 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 80
Съвети за начинаещи готвачи.
nikolson - майстор
Сух е. Отделно е със силикагелов изсушител и филтри.
nikolson - майстор
Готово е! Дали да го пресичам с калиев сорбат?
miroki - майстор
Аз пък, чак сега ще го слагам :)
Илчо Илиев - майстор
nikolson написа:
Готово е! Дали да го пресичам с калиев сорбат?
Щом е станало по твой вкус, пресичай,иначе, както е топло ,може да прекисне...
kuger - майстор
nikolson написа:
Готово е! Дали да го пресичам с калиев сорбат?
Ако смяташ, че е по твой тертип, да. Някои не го пресичат, но смятам, че трябва да е доста студено, където го държат. Въпреки това, продължава ферментацията.
Кога свари? Аз съм на фаза претакане. Като стане, го пресичам.

пп:Иля е доста бърз :-D
nikolson - майстор
Сложих го още края на септември. Даже предната неделя хапнахме свинско с кисело зеле. Наистина е топло. Количеството е малко, трийсетина кила, защото вече сме само с жена ми. Двайсет грама добре ли е? Не съм ползвал досега калиев сорбат.
Теди - специалист
Мойто го сложих вчера, къде края на другия месец ще е готово, а ми се е припило зелева чорбааа ...
Георги Иванов(алцек) - специалист
А аз още се моткам,кво чакам и аз? Но в събота ще си нарежа от градината и ще го правя вече,че за Коледа да има зеле за свинското.
Илчо Илиев - майстор
Тая година с това ромско лято нещо закъсняваме с зелето...
Предната неделя не можах да ида на битак и не знам как са цените,но тая седмица тряя да обиколя да си взема барем 50-70 кила...
Минала година взех...100 и докато се обърна и то взе ,че свърши,хем от няколко години не колим прасета и няма свинско ...
За пресичането, аз слагам на 120л бидон 50 гр калиев сорбат, в такъв бидон,ако зелките не са прекалено големи,се събират към 50 кила,така,че 20-25 гр ще са достатъчни за твоите 30 кг.
stiv1961 - майстор
Кво прайте бре, аз все около 7-ми ноември го залагам и за Коледа е готово :) След като киселото зеле е готово се поставя 1 гр. калиев сорбат на 1кг. зеле. Аз така процедирам :)
http://mpp.bg/index.php?page_id=3111&show=60103
  • 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 80

Тема "Кисело зеле" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: