• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 25
Съвети за начинаещи готвачи.
plamen6703 - майстор
Аз имам доста голям лозов масив, но не съм добър винар. Като изчистя гроздето от чепките и го смеля с машината, изсипя ли го в кацата, след това само го затискам с едно кросно за тавана на избата. Това ми е "правенето" на вино... за ракията също не мога да се похваля с някакво качество, защото гоня количество и слагам повече захар :)
Като цяло обичам водката и уискито :drinkers: :partyman:
Чираче - майстор
Вижда се, че сме напълно противоположни.
Ти имаш голям лозов масив, аз нямам. Ти обичаш мавруд, а аз мискет. Ти обичаш водка и уиски, а аз домашната ракия. Ти искаш количество, а аз качество. Ти харесваш кича в строителството, а аз практичното. Абе......просто нямаме сходни интереси и разбирания въобще. Живей си живота, и да не ти пука от чуждо мнение. Така или иначе е кратък....
plamen6703 - майстор
Още една разлика си пропуснал да добавиш, аз за разлика от теб си живея живота и не ми пука кой какво казва и какво мисли за мен, а ти се впечатляваш и навиваш :-D :partyman:
Чираче - майстор
За това последното си в грешка.
plamen6703 - майстор
Ако бях в грешка нямаше да се впечатляваш, че имаме различни вкусове за покрив на къща, за цени на труд, за начин на мислене и още куп неща, които мен ме развеселяват, а за теб са поводи за спорове :wink:
Просто се радвам на живота и благодаря на Бог за това, което съм и което имам! :partyman:
gogo7777 - майстор
Вие двамата сте уникални. :lol:
Имам едно питане: Правя домашен суджук/луканка/ повече от 10 години с месо от махленската месарница. Винаги става много добре - обаче тази година - ядец! Каймата/ свинско, телешко , сланина/ в червото - потъмня, стана на пластов, тоест не се хомонегизира, въпреки редовното разточване. Не се развали, може да се яде, въпреки че получи малко неприятен дъх. Имал ли някой мнение по въпроса? Благодаря предварително.
LazarGanev - "Велик майстор"
Някое от месата е било замразявано. Все по-трудно им е на месарите да осигуряват прясно българско месо
Илчо Илиев - майстор
нед мар 08, 2020 9:42 amStifen написа:
Имам едно питане: Правя домашен суджук/луканка/ повече от 10 години с месо от махленската месарница. Винаги става много добре - обаче тази година - ядец! Каймата/ свинско, телешко , сланина/ в червото - потъмня, стана на пластов, тоест не се хомонегизира, въпреки редовното разточване. Не се развали, може да се яде, въпреки че получи малко неприятен дъх. Имал ли някой мнение по въпроса? Благодаря предварително.
Ае брчет, кАжи си чесТно, на бот ли са прайш, ил пробаш водата....
Е у тая тема, дет ти си я създал-
viewtopic.php?f=28&t=63749
баш точно това си питал, аз си губих времето да ти отговарям,е ти не благоволи да пишеш повече и след сума време....в друга тема акаш... :axe: :stock1:
Stefan2000 - специалист
Искам да ви питам, от какво се получава бялото по обвивката на някои луканки и суджуци?
Помня че навремето почти всички бяха така, но сега са по рядко, главно скъпите.
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 25

Тема "Въпрос за суджук, луканка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: