• 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
Съвети за начинаещи готвачи.
Andri01 - майстор
Не!
miroki - майстор
Ние с приятели пушим само студено. Просто има 3 кюнеца между огъня и варела на пушилнята на авера.
И 8 часа уж пушим.
За сега съм пробвал само риба, пиле и заек, като последния не е кой знае какво.
Последна промяна от miroki на пет авг 28, 2015 6:35 pm, променено общо 1 път.
Илчо Илиев - майстор
Chefo77 Виждал съм и съм ял риба(скумрия)приготвена в това ''животно''...
Тряя ти кажа,че никак не е лошо,само дет 100 и кусур лева ми се виждат доста, иначе, ако му фанеш пропорциите...количество месо/риба-време за приготвяне, ще си доволен...
Русите имат такива ,но по-големи и груби, от черно тенеке са йофтени,но от алпака са доста скъпи...
Мироки, не та знам как си ги правил тия пушени зайци,че не са ти харесали,но при мен стават убийствени...
Аз по принцип не ям заек,мноо ми е сухо и тричаво,но виж, за пушен мой да са сбием,а и всеки,който е ял пушен заек,мое производство е бил възхитен....
Всичко е добре,но тая година не мога да подкарам зайците и явно скоро няя да има пушени....
miroki - майстор
Ами точно и пушени са сухи. Нищо, че се кисне доста. Вече не помня колко, понеже спрях да ги правя.
Не е като пилето сочно.
Иначе и моите зайци още не стават. Пък и е топло за пушене. Ние само зимата пушим. По-малко грижи на терасата докато се ветри рибата ден, два. И по-малко съседи се мръщят от опушено пране. Зимата така и така са на затворени прозорци и всички комини пушат.
Илчо Илиев - майстор
Абе прав си, пилето си е по-добро,то аз и за това ги бях отвъдил тия зайци,но децата дават зор и то баш за пушени....
Иначе, само да има ко да се пуши, сезона не ме бърка,макар,че и за това си прав, и аз си имам едни комшии(комшийка),дет все нещо не им/и е наред...явно рядко я начесват и.....
miroki - майстор
То винаги ги има, но като пушиш във Варна, става още по-весело. :supz:
Иначе пушим предимно със стърготини или летвички от плодно дърво. Най-добре от Вишня. Без праскови и други засмолени дървесини.
При липса от Бяло Меше. При студеното пушене, огъня не се дава да гори, а само да тлее, та не заминава много, нищо, че е много часове. Поне има време за ракия, после ребърца с вино или бира и 5-6 игри карти. :drinkers:
Илчо Илиев - майстор
Аз използвам дървени въглища(пресованите изкарват мн . повече)и пилки от твърда дървесина,каквито дърва съм рязал,а преди вземах от фабриката букови...
Назад в темата съм показал моята пушилна система, пушека изстива докато стигне до месото,но като се запалят понякога пилките става кофти,че се вдига пепел и полепва по месото...
Абе то да има нещо за пушене....а комшийките скоро ще се приберат в къщи и ще затворят прозорците,че иначе :axe:
gechev - специалист
Пушене с разгоряни дървени въглища посипани със захар.
https://www.youtube.com/watch?v=8qs2eq-tTmM
Здравейте! като се рових из нета попаднах на forum/ та реших да споделя с всички фенове любители на пушената мръвка ,пушилна камера която направих .

чукни в описание!!!
==================
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Камера за Студено пушене придружено с клип от youtube


Изображение
Kalin1983 - помощник
Някой суши ли месото след опушване?
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42

Тема "Опушване на месо и риба." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: