• 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 42
Съвети за начинаещи готвачи.
jinio - специалист
stiv1961 написа:
Щом не е иглолистно трябва да става. Що не пробваш с малко количество?
Ще пробвам с малко количество мръвка, но ще ги разбъркам с малко орехови черупки. Едни мои съседи имаха на времето колбасарски цех и правеха пушено месо, казаха ми че са слагали иглички от бор но сухи за опушване.
Stefan_62 - майстор
Някой пробвал ли е да опушва сирене :?
jinio - специалист
Ето днешната ми импровизация, но установих един малак проблем изразяващ се в това, че температурата в кашона варираше от 19 до 21 градуса. Добре ли е тази температура или да търся начин за повишаването й. След около 2 часа пушене на въпросния материал, същият нямаше никаква видима промяна, което ме накара да сложа термометър и видях каква е температура в кашона.

Прикачен файл

Снимка0088.jpg

Прикачен файл

Снимка0087.jpg

Прикачен файл

Снимка0092.jpg
Илчо Илиев - майстор
Няма да стане с 2 ч пушене, на това свинското му трябва поне 8ч интензивен пушек,а за температурата...супер е,все пак системата не е за топло пушене, иначе кашоня ш съ подпали :lol:
stiv1961 - майстор
Това е извадка от една стара книга
Използуват се два начина на пушене - студен (бавен) и горещ (бърз). При студено пушене температурата е 20-25-30° С, а при горещото - 70-80° С.

Пушенето в домашната пушилия става при температура 25-30°С в продължение на 5 до 8 дни, докато месото добие златистокафяв цвят.
jinio - специалист
Нямам нерви да го чакам толкова. Ще го оставя до към 20 - 21 часа и го махам. Нещо и триците ми се виждат много ситни, трябва да търся по-едри. Знае ли някой как мога да си направя по едри трици?
bulhomes2 - майстор
На абрихт или щрайхмус.
jinio - специалист
Снощи към 23ч го махнах има някаква промяна. Днес мисля да взема едри трици, проблем ли ще е да го сложа отново да се пуши или да не опушвам след като съм го махнал веднъж.
jinio - специалист
Днес реших двете парчета да ги сложа във вряща вода за 5 минутки (два пъти)и ето резултата на снимката, а третото пърче си мисля да го оваля в червен пипер и други подправки и да го провеся в долния край на хладилника. Ще стане ли нещо или да мисля да ги сготвя с нещо и да сядам една вечер с другарите

Прикачен файл

Снимка0094.jpg
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 42

Тема "Опушване на месо и риба." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: