• 1
  • 2
Съвети за начинаещи готвачи.
bmb_roman - напреднал
Здравейте колеги,
Някой чувал ли е за мързеливо земеделие, ама в зеленчукова градина?
Идеята била следната:
1.Есента не ореш цялата градина, а само правиш браздите, в които напролет ще садиш зеленчуците.Една права лопата дълбоки и една права лопата-широки.
2.Посипваш в браздата слой около 1см. дървесна пепел (от печката или камината, в която си горил само дърва).
3.Върху нея посипваш слой около 5см. прегоряла оборска тор.
4.Върху тях наслагваш изсъхнала шума (нападалите от широколистни дървета сухи листа, но да не са от орех, най-добре от гората.) докато се запълни браздата.
5.Завиваш хубаво с найлон и чакаш до пролетта.
6.Пролетта махаш найлона, повдигш внимателно шумата, засажда коренчето (домат, краставица пипер или друго) или семката на съответното растение и оставаш шумата, която се предполага, че през зимата ще е поизгнила.
7.Върху шумата поставяш маркуча на капковото напояване и поливаш.Може да се полива и по други начини, но не се маха шумата.
8.Площта между браздите косиш с косачката и хвърляш тревата отново в браздите.
....А, забравих!!!-Още от есента правиш списък на желаещите, да закупят през лятото от твоите зеленчуци!!! :supz:
hidrazin - майстор
Като не ореш цялото място кое ще ти разрохка почвата?
Щот6о в сбита като кирпич почва расте най-добре троскот но не и зеленчуци.
И кое му е мързеливото - разнасяне на пепел в браздите, слагане на шума, завиване с найлон... :?
:partyman:
bmb_roman - напреднал
Колега,май не си прочел сериозно написаното от мен, но всеки, разбира се има право на мнение.Относно разрохкването на почвата-когато копаеш канал с права лопата, винаги остава в него част от почвата и тя е добре разрохкана.След това посипваш пепел и тор.И тук вече е и идеята-през зимата гадинките , които не си изровил и изтрепал при есенната оран, започяат да работят на топло под шумата и найлона.На пролет като повдигнеш шумата, ще те "изненада" един слой мека , разрохкана и наторена почва, която е напълно достатъчна да засадиш зеленчуците. А това колко е "мързеливо" е въпрос на гледна точка. При всички случаи си спестяваш есенната оран и пролетното фрезоване на мястото, не махаш коловете и теловете на доматите и на пролет отново да ги поставяш, а браздите сега или напролет-все трябва да ги направиш, наториш и т.н.Обаче за догодина вече ги имаш направени, ако е необходимо само ги дооформяш и повтаряш процедурата. Не съм на възраст да измислям нови технологии защото ме мързи да работя, но смятам, че има логика и научна обосновка (до колкото съм прочел) в тази идея.Решил съм и ще пробвам, а то в земеделието нали знаеш-каквото каже "ОНЯ от ГОРЕ". :axe:
Andri01 - майстор
Тази игра я правя от 3-4 години. Използвам компост,след окопаването на лехите. После ,при засаждането на доматите,краставици,тиквички, слагам капковото и между лехите мулчиращо платно/ притиснато към земята/. В лехите ,между засаденото - окосената трева 2-3 пъти на сезон.
bmb_roman - напреднал
А резултата какъв е?
Andri01 - майстор
Много добър,като за "агро-моряк"! :)
bmb_roman - напреднал
Поздравления!!! Ако можеш колега, качи някоя снимка. Аз правих при подготовката тази есен снимки, но са по-големи от 2мб и не мога да ги кача.Някъде в другите теми беше описано как се "смаляват" снимки, но аз не се справих.Ако знаеш как-обясни подробно-като за калпазанин. :?
gnt69 - майстор
Аз мързеливото го разбирам да има механизация. С ръчен труд без машинки с двигатели е хамалогия. :partyman:
hidrazin - майстор
gnt69 написа:
Аз мързеливото го разбирам да има механизация. С ръчен труд без машинки с двигатели е хамалогия. :partyman:
Абе и и аз се опитах да кажа нещо такова ама ...
Есенната оран има и друго предназначение освен разрохкването на почвата.
При есенното оране се оставят големи "буци" за да може като замръзнат да се унищожат семената на голяма част от плевелите.
После пролетното фрезоване прави почвата като "дунапрен" и тя е благодатна за всички култури.
За справка - корен домат има много по-големи и по-дълги корени от една права лопата браздичка. :-D
И на всичкото отгоре аз не ора мястото като се впрегна в ралото или с тъпата права лопата.
Викам си някой и той ми го прави като хората докат пуша някоя цигара. Кое не му е мързеливото?

И не, няма начин сам да си направя развъдници на болести които да оцелеят цяла зима.
И то като блъскам като луд - права лопата, пепел, тор, листа, найлон...

Като искам да ми е мързеливо, ще бетонирам всичко и ще оставя бетонни канали за хидропоника.
Няма почва, няма семена на плевели, няма копане, няма фрезоване, няма пепел, няма оборски тор, няма ...
Ей те това е мързеливо земеделие. И екологично ... :-D
:partyman:
nikel - специалист
Ето моето

Прикачен файл

20160417_153036.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Моето "екологично и мързеливо" земеделие." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: