• 1
  • 2
Съвети за начинаещи готвачи.
sspoko - специалист
Моята домашна градинка понеже не ми се копа. Ползвах системата и в края на ноември и така имах пресен лук и за коледа и нова година.

Прикачен файл

P4100012222.jpg
СЛЕД 15 - 20 ДНИ
P4100012222.jpg (37.93 KиБ) Видяна 6293 пъти

Прикачен файл

015.JPG
В НАЧАЛОТО
015.JPG (22.37 KиБ) Видяна 6293 пъти
Стефан - майстор
От долу можеш да сложиш малко почва. Полезно е.
PostalDude - помощник
Аз доста време садих бобчета в едни малки саксийки на перваза ама така и не вързаха :cry: :lol:
mumar - специалист
Има и още по- мързеливо или поне за по- малко място
Изображение
Илиян Илиев™ - майстор
Върху какво са насадени лукчетата?
mumar - специалист
Бутилка от безалкохолно, продупчена и напълнена с пръст, с дъното нагоре е- става и за минзухари, и за мускари, и видно е и за луци, и др.
schuldiner - майстор
А как ги докарвате на вкус саксийните? Моите стават направо гадни, почти като от супера...
ArturDent - Почти Безобиден
schuldiner написа:
А как ги докарвате на вкус саксийните? Моите стават направо гадни, почти като от супера...
Малко ти е пиенето...
Пълни зимата езерцето с пръст донякъде, отгоре найлон и си готов с оранжерията.
:razz:
Mega - специалист
Те западняците отдавна са го измислили това. Зелечуците растат в оранжерии потопени в реки от торове. Супер яко. Няма значение какво ядеш, все има вкус на нищо! От пръдня боя, но пък е мързеливо!

Предпочитам да покопая малко или много, да се раздвижа и да различавам какво ям!

:cool:
schuldiner - майстор
Абе аз и в момента имам лук из двора... Оказа се, че като изсъхнаха треволяците, отдолу имало и "полезни" растения - нямам представа кой и кога ги е сял, но са отлични на вкус. Значи, на тях някак си им е стигнало слънцето в буренака, а на тези в саксиите какъв им е проблемът?

Артър, ти се майтапиш, ама ако знаеш напролет каква фертилна тиня вадя от жабуняка... по-хубава от това, дето го серат калифорнийските. Там, където я изхвърлям всичко става двойно по-голямо от обичайното.
  • 1
  • 2

Тема "Моето "екологично и мързеливо" земеделие." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: