• 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 102
Съвети за начинаещи готвачи.
miroki - майстор
Ха ха, на всякъде е различно наистина. :partyman:
Аз пък друго име не знам.
Някои го бъркат с каца.
Кацата е с прави дъски и е за зеле предимно и сланина и др.
Кадуса е, като буре без едното дъно.
На това казваме кадус:
Изображение
На това каца:
Изображение
Andri01 - майстор
Вертикална конусна бъчва за вино,нали? :-D
Илчо Илиев - майстор
Прикачен файл:
p_20130827_070307_22746.JPG
p_20130827_070307_22746.JPG (72.85 KиБ) Видяна 2822 пъти
Всъщност това е кадус,разликата от каца е ,че конуса е обратен-тесния край е надолу...

ПП. Гоше, из Тертер няма ли кадуси, при толкова лозя....
kuger - майстор
Това на първата снимка е кадусче бре :-D Кадус е нещо, в което ако паднеш, докато се измъкнеш и си пиян :mrgreen:
miroki - майстор
Ха ха, няма толкова материал обаче.
Горе долу към 400 литра е този на снимката, но е от нета де.
Моя пък е още по-малък. 300 л. и добавка един бидон 150. Само асма имаме, около 300 м2.
Този обратния конус, мисля също е кадус, но при нас такива няма. Хубав е понеже, като кипне материала се разширява и по-безопасно да не прелее.
teon - специалист
...обратния конус е и с по-универсално приложение :) ...едно време в плитък такъв 'държаха' налъмите в банята :mrgreen: ...
Георги Иванов(алцек) - специалист
Илчо Илиев написа:
Прикачен файл:
p_20130827_070307_22746.JPG
Всъщност това е кадус,разликата от каца е ,че конуса е обратен-тесния край е надолу...

ПП. Гоше, из Тертер няма ли кадуси, при толкова лозя....
Не Илчо,нямаме кадуси.На село мачкаха гроздето в шарпаната с крака и директно в буретата.
То сега и шарпани няма както преди и бурета няма,лозя няма защото и хора не останаха,от 2000 човека през 60-те години на 20-ти век сега я има 130 човека я не.
valentor - специалист
Колеги, Вие още за какви гроздЯ и бъчвета/кадуси си хортувате.
Ей го в на. Захлажда се. Крайно време е виното Ви да е минало поне бурната ферментация, ... а вие бъчвета.
Я се вземете в ръце.
Налично е да се къпя, не да пия
Andri01 - майстор
Въпрос към многознайкоФците, другите /като мене да мълчат!/ : кога се слага БЕНТОНИТА във виното-в началото или след края на "тихата" ферментация? Айде : :partyman: - със старото :)
stiv1961 - майстор
Аз го слагам след края на тихата- претакам виното в бидони, слагам бентонита, бъркам два-три дни и след още три- четири претакам в измитото буре.
  • 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 102

Тема "Вино" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: