• 1
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 102
Съвети за начинаещи готвачи.
miroki - майстор
Ако е така при теб, махай чепките. Проблема може да е в танина. Може и в друго разбира се.
Обичайно той пречи, а не червения цвят.
Като на всичкото отгоре е и антиоксидант.
За да освободи вените почиствайки шлаката, вино трябва да се пие няколко седмици поне. По колкото не му пречи на човек.
filmatoplo - майстор
Да -чепките се махат задължително , само зърната остават и се мачкат .Както за вино -така и за ракия .Сорта грозде около моя град на 15-20 км е Памит , тази година е с добра захарност над 19-20 % , било е и 14 :lol: .
Mega - специалист
Колеги, скоро и аз започвам да се пречиствам - вътрешно де. ;) Тази година изкарах 330 литра вино, само Мерло. Да видим колко ракия ще дойде. След 20-тина дни ще кача снимки с крайния резултат. ;)
miroki - майстор
Брав. Дано стане, както трябва.
Мезе ще намврим.
:partyman:
valentor - специалист
направихте ли компота ? :partyman:
Чираче - майстор
Mega написа:
Колеги, скоро и аз започвам да се пречиствам - вътрешно де. ;) Тази година изкарах 330 литра вино, само Мерло. Да видим колко ракия ще дойде. След 20-тина дни ще кача снимки с крайния резултат. ;)
Лъжец! :lol:
Делян - специалист
С 330 литра вино, само до снимки му е било на човека :partyman:
neillmakoli - специалист
Аз заредих Мерло с 25 % захарност :)
TACHO - специалист
neillmakoli написа:
Аз заредих Мерло с 25 % захарност :)
Как върви тази година цената на мерлото в София? И аз другата седмица ще взимам.
neillmakoli - специалист
Взех го на левче, а сирата я имаше и на 1.10 дори.
Казват, че тази година е по-малко гроздето от миналата и цената му е висока.
Вчера около Виноградец и района минах и хората доста купуват грозде около пътя, не спирахме да питаме за цена, но колеги споменаха, че дори Памида са вдигнали на 80 ст., други казваха, че и по 70 ст. са взимали Мерло(пак от този район).
По възможност не чакай много...
  • 1
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 102

Тема "Вино" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: