• 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 102
Съвети за начинаещи готвачи.
valentor - специалист
За бяло : от мускат отонел /84 кг/ + червен мискет/160кг/ = 225 лв. отточих около 60 литра, което втора седмица ферментира под воден сифон. Към останалото след отточването за бяло, добавих Совиньон блан /58 кг./ за 75 лв + каберне /85кг/ и мерло /90кг/ за 170 лева. Разход 470 лъва за 477кг. от което се предполага че ще получа около 262 литра /от които 60 бяло/ . Добре е че всичко това вече "работи" , а и времето е още топло та след 12-15 денЯ ще е преминала най-бурната ферментация. Това е засега. Смело гледаме напред към идещата зима.
stiv1961 - майстор
И аз днес се позанимавах с 250 кила шарено грозде и 120 кила мерло. Ей ся отивам да се поослушам дали вече шупти :)
:partyman:
neillmakoli - специалист
Бре, никакво инфо за цените на гроздето и дали в Сф вече се продава...
ivanganev - помощник
Здравейте,

аз се заредих вчера с 200 кг мерло(Свиленградско), 25% захарност, цена 75 ст. като в цената се включи и смилане с премахване на чепките. Продавача беше докарал една италианска машина за мелене и отделяне на чепките и така стана направо чиста работа :)

края на тази седмица мисля да заредя и с бяло за вино. Ориентирал съм се към мускат, но с производството на бяло вино съм все още нов. Преди 2 години правих от Димят и се получи не лошо вино.

Препоръчйте някой сорт за бяло и ако споделите и технология ... :)

Поздрави от Севлиево
Теди - специалист
neillmakoli написа:
Бре, никакво инфо за цените на гроздето и дали в Сф вече се продава...
Преди Требич продават, от там си взех муската на 1.30лв.кг.
stiv1961 - майстор
neillmakoli написа:
Бре, никакво инфо за цените на гроздето и дали в Сф вече се продава...
Столичаните в повече могат да си купят грозде сорт ,, Мерло" от с. Оряховица Старозагорско по 70 ст,инки килото :)
Mega - специалист
Аз вече сложих гроздето да къкри. Тази година май надминах себе си, заложих 550 килограма в бидоните. Като грозде на кантара почти двойно. Само Мерло на цена 60 ст. :partyman:
miroki - майстор
За разлика от миналата 450 л кадус. Тази сме с 300.
Нямаше много. Дано пък стане по- добро вино
Георги Иванов(алцек) - специалист
Ей добре че е чичко Гугъл да ме светне като какво е това кадус.Защото гледах думата все едно че гледам Японски вестник,отначало го помислих за сорт грозде,то не че и по нашия край няма такива думи. :? :)
Последна промяна от Георги Иванов(алцек) на нед окт 11, 2015 2:32 pm, променено общо 2 пъти.
  • 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 102

Тема "Вино" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: