Съвети за начинаещи готвачи.
пон ное 16, 2020 8:21 pmabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
... дъртите .......... и се наложи да взема нещата под контрол!
Ай, наздраве!
И аз тъй. Почнах да отмятам бащата, че взе да му тежи и лека- полека.....
Още пукам от старото, новото е за претакане отдавна, ама кой, след като "трудната" част е свършена?!!
Наздраве!
С прискърбие споделям- виното още не е готово. Не комшийското, а мойто.
Верно, че късно бера, но други изпиха по 100 оки и кътат остатъци за празници...
Почнах го и аз от единия край, на десетина литра вече, срамежливо опитвам, ама не е още туй, дето трябва да е.
gnt69 - майстор
вт дек 22, 2020 3:15 pmТрифон П.Трифонов написа:
С прискърбие споделям- виното още не е готово. Не комшийското, а мойто.
Верно, че късно бера, но други изпиха по 100 оки и кътат остатъци за празници...
Почнах го и аз от единия край, на десетина литра вече, срамежливо опитвам, ама не е още туй, дето трябва да е.
Вземаш един женски чоропогащник, може пран може и непран това по избор. В двата крачола слагаш по 2-3 грама на литър дъбов чипс и го топваш във виното. После всеки ден хвашаш чатала на чоропогашника и клатиш по няколко пъти да се размесва с виното. след 2 седмици имаш хубаво отлежало в дъбова бъчва вино. :partyman:
вт дек 22, 2020 6:11 pmgnt69 написа:
вт дек 22, 2020 3:15 pmТрифон П.Трифонов написа:
С прискърбие споделям- виното още не е готово....
Вземаш един женски чоропогащник, може пран може и непран това по избор. В двата крачола слагаш по 2-3 грама на литър дъбов чипс и го топваш във виното. После всеки ден хвашаш чатала на чоропогашника и клатиш по няколко пъти да се размесва с виното. след 2 седмици имаш хубаво отлежало в дъбова бъчва вино. :partyman:
Явно трябва да е Непран, или по скоро, не трябва да е пран. Още не е превряло, не е свършила ферментацията. Поради което му трябва някаква по силна дрожда, както казваш.
gnt69 - майстор
вт дек 22, 2020 7:13 pmТрифон П.Трифонов написа:

Явно трябва да е Непран, или по скоро, не трябва да е пран. Още не е превряло, не е свършила ферментацията. Поради което му трябва някаква по силна дрожда, както казваш.
Ако му е студено му трябва нагревател за рибки. Аз моето го правих на 01.11 и е вече готово.
вт дек 22, 2020 9:35 pmgnt69 написа:
Ако му е студено му трябва нагревател за рибки. Аз моето го правих на 01.11 и е вече готово.
Руси, 11ската е до лявото ми бедро, в кухнята, от преди месец ли беше, когато го преточих. Колко да е студено в една кухня? Мразя габина върху шинел, заради нуждата, инак си е страхотна дрешка.
Трябва да опитам онова, дето си е на студено, в бидона.
gnt69 - майстор
вт дек 22, 2020 9:42 pmТрифон П.Трифонов написа:

Трябва да опитам онова, дето си е на студено, в бидона.
Винаги го държа при майка му. Точа за деня колкото се изпие. От 1 вид вино ако го държиш на 2 места стават 2 вида. :partyman:
вт дек 22, 2020 9:53 pmgnt69 написа:
вт дек 22, 2020 9:42 pmТрифон П.Трифонов написа:

Трябва да опитам онова, дето си е на студено, в бидона.
Винаги го държа при майка му. Точа за деня колкото се изпие. От 1 вид вино ако го държиш на 2 места стават 2 вида. :partyman:
С последното съм напълно съгласен, а преди години не вярвах, че вино, при майка му, обистря се най бързо.
Тази година отточих рано, върви много добре, но бавно.
Гроздето е от американките- таниново, на гости не понася, та гледам да е по лекинко, доколкото е възможно.
preslav - майстор
И нашето вино не е напълно готово - отдавам го на топлото време.
Стана работата.
Днес на обяд, сипвам- надигам, сипвам....А, я пак, че да не съм в грешка!!! И докат са усетя, леко замътих фокуса.
Готово е виното в тубата до мене де (на топло дето е). Другото, в избата така и не съм го погледнал. Скоро ще е.

Тема "Вино" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: