• 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 102
Съвети за начинаещи готвачи.
Чираче - майстор
Mega написа:
Колеги, скоро и аз започвам да се пречиствам - вътрешно де. ;) Тази година изкарах 330 литра вино, само Мерло. Да видим колко ракия ще дойде. След 20-тина дни ще кача снимки с крайния резултат. ;)
Лъжец! :lol:
Делян - специалист
С 330 литра вино, само до снимки му е било на човека :partyman:
neillmakoli - специалист
Аз заредих Мерло с 25 % захарност :)
TACHO - специалист
neillmakoli написа:
Аз заредих Мерло с 25 % захарност :)
Как върви тази година цената на мерлото в София? И аз другата седмица ще взимам.
neillmakoli - специалист
Взех го на левче, а сирата я имаше и на 1.10 дори.
Казват, че тази година е по-малко гроздето от миналата и цената му е висока.
Вчера около Виноградец и района минах и хората доста купуват грозде около пътя, не спирахме да питаме за цена, но колеги споменаха, че дори Памида са вдигнали на 80 ст., други казваха, че и по 70 ст. са взимали Мерло(пак от този район).
По възможност не чакай много...
iavor - специалист
Някой ползвал ли е такава затварачка за коркови тапи ?

Прикачен файл

Moni-1-500x500.jpg
Moni-1-500x500.jpg (85.44 KиБ) Видяна 3878 пъти
Lisko - майстор
Въпрос към спецовете:
когато виното е вече готово филтрирано и се бутилира, може ли да сложа в шишето дъбова клечка да придаде "дъбов нюанс". И колко време да седи ще е достатъчно? Въобще има ли смисъл в тази идея?
КИМИ - специалист
Не. Трябвало е торбичките с дъбов чипс досега да са плували във виното преди филтрацията, защото сега в бутилката ще получиш утайка.
Lisko - майстор
ср апр 24, 2019 9:17 amКИМИ написа:
Не. Трябвало е торбичките с дъбов чипс досега да са плували във виното преди филтрацията, защото сега в бутилката ще получиш утайка.
Мерси, но аз нямам контрол над процеса. Прави се във винарна и се появявам чак при бутилирането.
kartechar - специалист
Абе, какво става с новата реколта :? ? Да не сте минали в отбора на въздържателите :lol: ?
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 102

Тема "Вино" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: