• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 25
Съвети за начинаещи готвачи.
Kumay - майстор
Стефане, наздраве! :partyman:
В неделя заредих втората партида филе. Този път солта - двойно! :lol:
Stefan_62 - майстор
Kumay написа:
Стефане, наздраве! :partyman:
В неделя заредих втората партида филе. Този път солта - двойно! :lol:
"Kumay" наздраве :partyman: и живи и здрави. Мислех да направя новата реколта от рибицата пак по рецептата на колегата "valentor", като завиша солта тройно, но впоследствие реших да си я направя по моят си начин, че да съм сигурен, че за Коледа и Нова година ще имам мезе на разположение за винцето :lol:. Въпреки всичко следващото зареждане ще пробвам по неговата рецепта с тройно завишение на солта, ако пак не ми хареса ще я преработя :lol: и ще завишавам докато се получи :lol: . След седмица-две ще видя резултата, но съм сигурен, че всичко ще е наред. Както казах по-горе всичко си е на предпочитание и въпрос на собствени вкусове :lol:. От това което до сега съм майсторил като мезета съм доволен като вкусови качества. Ха :drinkers:
Mega - специалист
Stefan_62, много добре изглежда. Моето защо е още като живо? Червено и меко? Хем е вече на 17 дни? Яде се, но няма твоя цвят. ;)

... Сега като се замисля, защо да не ти дойда на гости а? :partyman: :)
bivolan - напреднал
Ето я и моята пастърмица...вече преполовена

Изображение

Toя десния модел е с добавен чесън и въпреки, че изглежда малко по-невзрачно, като че ли е по-вкусна.Грубия и остър вкус на чесъна е изчезнал и е останало едно приятно ухание...абе с две думи много съм доволен.Сега чакам и суджуците да станат след около седмица.За празниците требва да са готови...вече две подкови заминаха :drinkers: от дегустации.
Stefan_62 - майстор
Mega написа:
Stefan_62, много добре изглежда. Моето защо е още като живо? Червено и меко? Хем е вече на 17 дни? Яде се, но няма твоя цвят. ;)

... Сега като се замисля, защо да не ти дойда на гости а? :partyman: :)
Ще стане и твоето, може би солта му е дошла по-малко и затова става по-бавно. Колкото до гостито, заповядай има и мезе има и винце :partyman:
Stefan_62 - майстор
bivolan написа:
Ето я и моята пастърмица...вече преполовена

Изображение

Toя десния модел е с добавен чесън и въпреки, че изглежда малко по-невзрачно, като че ли е по-вкусна.Грубия и остър вкус на чесъна е изчезнал и е останало едно приятно ухание...абе с две думи много съм доволен.Сега чакам и суджуците да станат след около седмица.За празниците требва да са готови...вече две подкови заминаха :drinkers: от дегустации.
Добре изглеждат и апетитни :drinkers:, това с чесъна се получава добре, но не всеки обича вкуса му. Миналата година и аз правих няколко намазани първо с чесън и после в подправките, но тази още не съм пробвал. :drinkers:
mumar - специалист
Момчета, гледам и сочно преглъщам- вече сте готови за "края на света"
Имам питанка- мъжО донесе прясна наденица от свинско и конско :shock:
Колегите му се избили да си купуват- производител: от на някой от тях бивш колега...
Нямам условия за проветриво и т.н място, ако остане ще я замразявам У фризера за капамата
Ще се пуя още довечера на скара, така както е прясна. Имам ли повод за притеснения?
Или да сипя по Идно преди нея, па каквото- такова? :?
Stefan_62 - майстор
mumar написа:
Момчета, гледам и сочно преглъщам- вече сте готови за "края на света"
Имам питанка- мъжО донесе прясна наденица от свинско и конско :shock:
Колегите му се избили да си купуват- производител: от на някой от тях бивш колега...
Нямам условия за проветриво и т.н място, ако остане ще я замразявам У фризера за капамата
Ще се пуя още довечера на скара, така както е прясна. Имам ли повод за притеснения?
Или да сипя по Идно преди нея, па каквото- такова? :?
Абсолютно сме готови :lol: :axe: .Аз моята също я суша на закрито, терасата ми е остъклена и няма никакво проветрение освем, ако не отворя прозорците :lol: . Сега при тези темпеатури не е проблем, че няма проветрение, важното е да е студено. Остави я да заветря 2-3 дена и след това започвай да я пердашиш /мачкаш да поизтънее/ с точилка или като мен със стъклено шише от бира /от старите модели/. Както виждаш от снимките си става перфектна. Е ако решиш си остави и някой парче за капамата :lol: :drinkers:
Stefan_62 - майстор
Ето я и новата и последна зарядка на суджук за тази година, догодина живот и здраве и ако оцелеем след 21.12 2012г. :supz: :lol: :supz: ще заложа нова реколта. Мислех да заложа този път 50/50 свинско/телешко, но се оказа, че в момента нямат,а и фирмата от където ги купих е друга и за това реших да взема пак телешки /пък съм им и фен :lol: / и да сравня на коя от двете фирми вкусовите качества на суджука са по-добри. :lol: Остава да чакам да изсъхнат и да ги подкарвам с :drinkers:
Изображение
Изображение
За съжаление нямаха и телешко филе, но за утре обещаха, че ще получат. Сега чакам да заредят и телешки сърца, че ме сърбят ръцете да направя едно мезенце и от тях :lol:. Миналата година правих и останах доволен въпреки, че след обработката се изхвърля почти 50% от теглото, но пък става перфектно мезе, а и като цена за килограм са си нараво евтинийка, мезе за сиромаси :lol: :lol: :drinkers: :supz:
filmatoplo - майстор
:partyman: Красота =D> :drinkers: .Тази вечер опитах и моите -стават :tonqe: , сега вече да идва снега. :santa:
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 25

Тема "Въпрос за суджук, луканка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: