• 1
  • 2
Съвети за начинаещи готвачи.
Стефан - майстор
jordanvass написа:
Стефане, повярвай ми - ще му е все тая дали има пломби, като му заври мозъкът! :D

Вярно, но и на микровълновата ще и се разгони фамилията май! :lol:
Duke_BG - специалист
vlado0549 написа:
Мислел съм си дали няма да стане някакво отопление на базата на микровелето!Да нагрява някаква течност.
мисля си че нема да е ефективно - обърни внимание на ватовете на микровълновата , а и тези машинки не са направени на бачкат с часове без прекъсване
world_explorer - специалист
Като става дума че това е все пак сайт на направи си сам и аз да добавя нещо. Значи магнетрона работи на напрежение. Ако то е 2100 волта се отделят ел. магнитни вълни с такава честота че карат молекулите на водата да трептят и всичко което я съдържа се загрява. А сега и по тема направи си сам. Значи трансформатора прави 1050 волта напрежение. То се удвоява от една каскадна схема съдържаща кондензатор и диод и става 2100 волта. Но това е каскадна схема нали. Може да се добави още един (подходящ) диод и кондензатор и напрежението да стане 4200 волта. Сега вече пуснато през магнетрона ще се излъчват гама лъчи и можем да го използваме за:
1. Осветяване на филми.
2. Правене на ренгенови снимки.
3. Различни дефектоскопии
и т.н. всичко за което човек може да си помисли за един ренгенов източник.
:-D :-D :-D
masteradmin - майстор
Да или как да докараме рак на тъщата :)
Само за информация на плашливите колеги-потребители. Служил съм в РТВ около 30години. По-голямата част от тях на РЛС П-35 и П-37. Те имат по 6 предавателя в 10-сантиметровия диапазон /2700 до 3100MHz/ с обща импулсна мощност малко под 6MW. Излъчването в РЛС и около нея няма нищо общо с излъчването до МВФ. То е огромно! Всяка година един д-р Чавдар Донев - н-к на Лаборатория по токсикология и радиационна хигиена ходеше по поделенията да мери излъчването. И все питаше: "Вие живи ли сте още?".
Пенсионирах се преди 16 години и все още съм жив и здрав. Не създавайте паника около МВФ и GSM - излъчването около тях не го хващат приборите.

С уважение: В.Тодоров
kuger - майстор
Да не забравите, метална мрежа около микровелето, надлежно заземена :-D
  • 1
  • 2

Тема "Микровълнова печка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: