• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Съвети за начинаещи готвачи.
UNIOR - модератор
oOOOOooOO НА баткоооо Тъкмо като ходя на гости на Брата и Снахата , щЪ издиря
и с бира щЪ полея :-D
Аз си го тача Филибето, ама де да знам че и такива вкусотии правите тамм Мммммм :supz:
biolander - напреднал
Хехе, заповядай. Но не се бави много, че да не завариш само връвчиците, на които висяха мръвките.
silllveto - Майсторица
biolander написа:
Пастърма – версия 4.0. Резултат – доста сполучлив.

Изображение
На външен вид е доста добро, на вкус също.
...
Рапорт даден.
:prayer: :prayer: :prayer:

Арт, държах в сол 8, изкисвах 4 дни като сменях водата. Са се сетих, че в някои от подправките също има сол... Ще видим. :razz:
Тааа, честита пролет, студ и вятър, време чудесно за мойта пастърмичка! :-D
bulhomes2 - майстор
Чудно ми е с това обезсоляване дето го правите. На църцореща вода под чешмата за 4 часа поне 15-20 пъти досега съм правил и никога не ми е била пресолена.

biolander от къде взе селитра? Аз като търсих ми казаха, че е забранена за продажба на обикновени хора. Отровна е при предозиране.
biolander - напреднал
Тази година я купих от Събота пазара, миналата от Четвъртък пазара в Пловдив. Лелките там не я показват много много. Не трябвало да се слага повече от 6 грама на килограм месо.
ArturDent - Почти Безобиден
Темата НАГОРЕ!
Ето Пъстърма 3.0
Снимките са са без коментар, ако някой иска допълнителна информация - да пише

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
ArturDent - Почти Безобиден
Осоляването беше за 48 часа.
След това не съм снимал, но се изкисва за също 48 часа.

Ако забравите месото в солта (като мен), правилото е - колкото е стояло в солта, толкова време се изкисва, но най-много един път се изхвърля водата при изкисването.

Ако, не изкиснете - трябва ви МНОГО пиене, демек бира, щото е солено, че не се трае...
Една партида изкарах така миналата година.... още имам от нея. Чакам мнхооогооо напити гости да им я пробутам

П.П. Сега чакате версия 3.1. Свинско 2013, 3.2. Телешко, 3. Ентерпрайз Едишън - Много телешко и v. 3.9999 , 2014 beta - Голямата Свиня.
zdraveca - специалист
Да попитам, за каква точно "селитра" се говори по-нагоре в рецептите ?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Туршии, боб, кисело зеле, дайте да си поговорим за Пастърма!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: