Съвети за начинаещи готвачи.
илко илиев - специалист
от мен запомнете агнето става най вкусно като го сложиш във фурната и отгоре вместо фолио се слага весник намокрен и посипан обилно със сол.от това по вкусно няма.
Илиян Илиев™ - майстор
Вестник не бих сложил заради мастилото. Иначе старците на село имат един топ бяла хартия с неизвестен за мен произход и състав. Цял живот (по сборове, именни дни и подобни празници) съм ял агнета печени на трап под тая хартия, както си описал и си абсолютно прав. :drinkers:

Аз не съм правил с хартия, защото нямам. Но замисляйки се, май за следващото печене ще си набавя амбалажна хартия от някой магазин.
iva6ki - специалист
Една добавка върху вестника/хартията се слага намокрена с вода коприва с цел да не прегори
Последна промяна от iva6ki на пет апр 29, 2011 8:04 am, променено общо 1 път.
boltik - специалист
Илияне това е хартия за печене.Имая навсякъде.Оризова хартия и казват старите хора.
Илиян Илиев™ - майстор
Не е такава. Ролката е широка около метър. Като бях малък не можех да я повдигна.

Имам хартия за печене, но не попива вода. Не съм пробвал с накисване, но като я сложих директно под чешмата оплисках цялата кухня с вода, а хартията си остана суха.
filmatoplo - майстор
Страхум се че малко сменям името вида на месото - на Ярешко, но това се очертава този път при мен , агнешко беше за Великден.Предполагам рецептата е същата :partyman:
MMIel - специалист
Гледам все разбирачи и чревоугодници тук са се събрали, но защо не видях никой да добави чесън. На това парче на Илиан (евала за добрата рецепта) ама му липсват поне 5 стръка зелен чесън и още толкова зелен лук, може и по малко ако всичко е увито в було. Стана 2 дни се мъча на една плешка сам, че вкъщи само аз си я ям( и по добре), така че и аз мога да пратя кокалчета на който иска. Да сте живи и здрави, наздраве. :partyman: :drinkers:
filmatoplo - майстор
Наздраве :drinkers: -как без зеления , слагаме всичко при мръвките -пресни лук ,чесън,гьозум. :-D
Илиян Илиев™ - майстор
Аз не сложих поради липса. Иначе зеления лук в пълнежа е незаменим.

Със зелен чесън не съм пробвал.

п.п. Какво е гьозум?
LazarGanev - "Велик майстор"
Илиян Илиев™ написа:
- Джоджен

Тема "Агне по моя рецепта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: