Съвети за начинаещи готвачи.
Баси забраената тема!
Доста весели чалъми са описани тука, ма има и убави.
Аз ги прая по француски/бургундски.
Оставям ги да се изчистят според времето с което разполагам. Вчера то беше само 4 часа. Обикновено е 4-5, та до 7 дни.
После скачат у вряла вода. Отпенвам малко, турям сол и след туй няма проблем с пяната. Намалявам котлона и варя минимум час и половина, а като има време, то стига до 3 часа. Може веднага да се пристъпи към чистене. Изсипвам у миФката, охлаждам, добарвам клечка за зъби, шишче или кот има друго наоколо.
Подир туй, или се приготвят съгласно рецептата или се правят на дозички от 40-50 и се фризират.
Съобщавам адаптираната рецепта по бургундски а ла Туньо.
Същото като в черупки, ама без черупки. Направо в маслото с подправките и в подходяща тавичка, само дето ги запичам по дълго, щото тия франсета нещо послъгват или времето им е се кът.
Страшен мезилик! Вчера напрайх една тава, пък колегите си облизаха де що прибор и пръсти намериха. В ловът участваше и известен варненски ловец, но точно сега е в нелегалност.
kr1100 - майстор
много подготовка, много варене ,ч еи сол и пак са жилави.
Друго нещо си е морския дар рапана 5мин врене му стигат и няма нужда от солене :-D :partyman:
чет юни 03, 2021 6:16 pmkr1100 написа:
много подготовка, много варене ,ч еи сол и пак са жилави.
Друго нещо си е морския дар рапана 5мин врене му стигат и няма нужда от солене :-D :partyman:
За рапана съм съгласен, но за охлювът............
По този начин, тази рецепта, става като агнешко, вервай ми!
Тъкмо привършваме поредната дозичка.
Последният мохикан.
https://photos.app.goo.gl/Mg6bEB8JPdnfLDeq8

Прикачен файл

DSC_0035.JPG
ky-kyy - майстор
Вкусно изглежда :) Браво!

Имам приятели, дето им се занимава и им се играе. Някои ги вадят от черупките, пълнят ги с малка лужичка с ориз и зелении, а крачето като капаче поставят и във фурната. Един друг пък, ги сварява и после ги ниже на шишчета и леко ги запича, с масла, на манджи разни....
Аз ги правя така: Като ги набера, ги слагам в гаца, завързана от двата края, да повисят на проветриво. Като се сетя ва
ам от двата края и дърпам, да изпадат акотата. Така няколко дена трябва, ако искаш да са чисти. Ама понякога и прясно набрани, ги поизмия малко и айде у тенджерата. от тенджерата в една голяма купа и фащам за черупката, топкам крачето в солничката с мерудийка, нагласям захапката да стиснат зъбките точно дето свършва месото и гриз. Черволака си остава в черупката, която мятам. И фащам следващия и те така :)
ky-kyy - майстор
ПП Ся обаче, има вече змии и охлюви не бива да се ядат. Може и да не съм прав, ама така знам.
чет юни 03, 2021 6:53 pmky-kyy написа:
ПП Ся обаче, има вече змии и охлюви не бива да се ядат. Може и да не съм прав, ама така знам.
Спирам да ловя охлюви, щото ти вярвам. То, не зарад тебе, ами щото някой по......по праведен ти е рекъл тъй, ама...
Ако знаеш нещо по въпроса и си склонен да споделиш, че си пак на Марс???!!!
ky-kyy - майстор
чет юни 03, 2021 7:45 pmТрифон П.Трифонов написа:

Спирам да ловя охлюви, щото ти вярвам. То, не зарад тебе, ами щото някой по......по праведен ти е рекъл тъй, ама...
Ако знаеш нещо по въпроса и си склонен да споделиш, че си пак на Марс???!!!
Тоз човек, не е вече между живите....Преди много години му зададох въпрос, като варих ракия- Абе Бай Иване, що не я разредя таз ракия, колкото магазинската до 40 градуса...А той ми отговори - Може и на 40 градуса да я направиш, ама няма да я харесват гостите ти.....

И други умности зная от него, ама гледам сложили филтър и само една цензура ще се получи....
gogo7777 - майстор
Аз така приготвям змиите, охлювите и гъбите.
Охлювите направо с черупките ги ям.
Прикачен файл:
strahotni-agneshki-karnacheta.JPG
strahotni-agneshki-karnacheta.JPG (35.24 KиБ) Видяна 1987 пъти
Прикачен файл:
pecheni-krenvirshi-v-kori-za-banitsa.jpg
pecheni-krenvirshi-v-kori-za-banitsa.jpg (22.74 KиБ) Видяна 1987 пъти
Прикачен файл:
FB_IMG_1623691655734.jpg
FB_IMG_1623691655734.jpg (13.84 KиБ) Видяна 1987 пъти
ср юни 30, 2021 8:38 amgogo7777 написа:
Аз така приготвям змиите, охлювите и гъбите.
Охлювите направо с черупките ги ям.
Рано сутрин нещо друго рафинираш ли?
След като нещо е казано от старите, аз го спазвам. Кукер, благодаря за гълчавката!
Имах възможност да събирам страшно много, през последните дъждовни дни, но съм научил едно- ако не ги слушаме, длъжни сме поне да уважаваме старите. Те са по мъдри от нас.
Доволно количество имам във фризера, а и да няма, ей къде е Българево.

Тема "Подготовка на охлюви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: