• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 34
Съвети за начинаещи готвачи.
stiv1961 - майстор
Да открием сезона- селска наденица, пангасиус филе и гарнитура пържени картофки :) Беше много вкусно с червено вино :partyman:

Прикачен файл

100320121630.jpg

Прикачен файл

100320121631.jpg

Прикачен файл

100320121632.jpg

Прикачен файл

100320121633.jpg

Прикачен файл

100320121635.jpg
stiv1961 - майстор
По молба на Stefan_62
Пилешки крилца
1.5 кг. пилешки крилца
3 с.л. соев сос
150 мл бяло вино
3 ч.л. червен пипер
черен пипер, сол
8 скилидки чесън
зехтин или олио
Нарязваме крилцата на 3 и ги мариноваме за няколко часа, най-добре е като се приготвят вечерта за следващия ден. В подходящ съд слагаме крилцата заедно с всички продукти и объркваме добре все едно че месим тесто. Оставяме да престоят в хладилника. На другия ден загряваме валандара и изсипваме всичко. Запържваме под капак до зачервяване около 30 минути.
Утре смятам да я изпълня/ естествено ще има актуални снимки, тези са от нет-а/ :)За капак ще ползвам един пътен знак ,,забранено спирането" :-D

Прикачен файл

пилешки крилца.jpg
пилешки крилца.jpg (68.37 KиБ) Видяна 4036 пъти

Прикачен файл

пилешки крилца 2.jpg
пилешки крилца 2.jpg (84.06 KиБ) Видяна 4036 пъти
Stefan_62 - майстор
stiv1961 написа:
По молба на Stefan_62
Пилешки крилца
1.5 кг. пилешки крилца
3 с.л. соев сос
150 мл бяло вино
3 ч.л. червен пипер
черен пипер, сол
8 скилидки чесън
зехтин или олио
Нарязваме крилцата на 3 и ги мариноваме за няколко часа, най-добре е като се приготвят вечерта за следващия ден. В подходящ съд слагаме крилцата заедно с всички продукти и объркваме добре все едно че месим тесто. Оставяме да престоят в хладилника. На другия ден загряваме валандара и изсипваме всичко. Запържваме под капак до зачервяване около 30 минути.
Утре смятам да я изпълня/ естествено ще има актуални снимки, тези са от нет-а/ :)За капак ще ползвам един пътен знак ,,забранено спирането" :-D
Благодаря, любимото ми мезенце за :drinkers: като го направя/валндара/ ще изпробвам веднага рецептата и ще пусна снимки. За този уйкенд се отлага сглобяването /поради тъжен повод/, но другият ще е готов. "stiv1961" извинявам се за спама, но да те попитам. Имам още един диск, които е малко крив около отвора, но ако се завари/отвора/ и му се постави една дръжка отгоре дали ще става за капак. Между впрочем твоята рецепта за крилцата съм я правил, но на барбекю като вместо вино слагам бира за маринатата и стават перфектни, надявам се, че на Валандара ще станат още по хубави. Благодарско :prayer: и :drinkers:
stiv1961 - майстор
Stefan_62 написа:
Имам още един диск, които е малко крив около отвора, но ако се завари/отвора/ и му се постави една дръжка отгоре дали ще става за капак.
Ще стане, защо не.... но дали няма да е малко тежичък :? Утре мисля да се разходя из пунктовете за скрап, ще потърся нещо подходящо/ там понякога има доста интересни неща :-D /. Капак от по- голяма тенджера с подходящ диаметър май ще е най- добре :?
Stefan_62 - майстор
stiv1961 написа:
Ще стане, защо не.... но дали няма да е малко тежичък :?
Ами и аз си мислех, че ще е тежичък и затова те попитах, но явно ще се търси по-лек вариант.
stiv1961 - майстор
Ето и обещаните снимки. Рецептата е изпълнена ЕДНО КЪМ ЕДНО :) Единствената разлика е, че ги задуших около 10-тина минути с новото приспособление/ ,,аксесоар" :-D / към валандара. Невероятен вкус придават чесъна и соевия сос. Да ви е сладко :)
П.П.Естествено пак имаше и пържени картофки :)

Прикачен файл

170320121640.jpg

Прикачен файл

170320121642.jpg

Прикачен файл

170320121643.jpg

Прикачен файл

170320121644.jpg

Прикачен файл

170320121645.jpg
Стефко - специалист
И аз се сдобих с диск. Не съм мерил колко е диаметъра му, но е доста голям. Може би има повече от 40 см. :?
stiv1961 - майстор
Моя е 51 см., но в гаража ме чака един мисля 70 см :) Само материал да има :)
Стефко - специалист
От каква машина е тоя 70 см диск? Да не е някоя сателитна чиния за телевизия? :?
stiv1961 - майстор
Има, има, най-големите са 76 санта :)
http://gtrackbg.com/Diskove.htm
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 34

Тема "Рецепти за ,,Валандар"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: