• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 34
Съвети за начинаещи готвачи.
filmatoplo - майстор
Да допълня -стори ми се че поставяш рибата сурова и заливаш с топла марината :? сигурно и така става .Аз ползвам една 35 годишна рецепта гръцка , първо рибата леко се запържва , друго което не видях е да слагаш скилидка нарязан чесън :wink: без него не е същото , ако си забравил -преди да го консумираш пак може да сложиш 1-2 часа стига да се овкуси .Количеството на бахара може да се намали на 3-4 зърна на буркан -той е достатъчно силен .От миналата година ми остана само 1 бурканче :tonqe: А относно Валандрите -край вече с часното производство -патентовал съм ги , познайте как ми се казва фирмата :wink: .
gogin - специалист
Айде и аз да се пофала от днес. Рецептата е следната:
продукти:
500гр.-свинско месо
3бр. праз лук
5гл. кромит лук
1бр чесън
150-200гр кисели краставички ( от туршия)
400гр. доматено пюре
500мл. домашен телешки бульон ( направен лично от мен)
подправки:
1 ч.л. сол
0,5ч.л.захар
2 щ. мащерка
2щ. майорана
2щ. риган
мн. малко смардала
Свинското месо мариновах с горчица и соев сос. Оставих го в хладилника докато подготвя останалите продукти. Праза нарязан на жулиени, лука на полумесеци, чесънът на ситно.Запалих огъня подгрях валандера и сложих олио и сол след като загря сложих месото, след около 5мин. добавих праза, лука и чесъна и подправките. Запържих докато лука стана прозрачен, след това излях около 250мл. от бульона. Оставих го да покъкри, като оставих само на жара чудото. След като поизвря бульона и остана на мазнина сипах доматеното пюре и останалия бульон. Бърках докато пюрето започна да потъмнява( това означава че течността от бульона се е изпарила) и снех от жарата. Сега гледам мото гп и мезя с гозбицата. Искам да кажа, че се върнах във бремето когато чаках баба ми да свали гозбицата от огнището и да се намухам кат прасе.
Много големи благодарности на човека изпратил ми диска за това нарекох тази гозбица: КЕБАП СТЕФАН 62 :partyman: :supz:











9

Прикачен файл

210420131196.jpg

Прикачен файл

210420131195.jpg

Прикачен файл

210420131194.jpg

Прикачен файл

210420131193.jpg

Прикачен файл

210420131192.jpg
gogin - специалист
И още малко снимки:

Прикачен файл

210420131201.jpg

Прикачен файл

210420131200.jpg

Прикачен файл

210420131199.jpg

Прикачен файл

210420131198.jpg

Прикачен файл

210420131197.jpg
dimov64 - помощник
Прикачен файл:
_IGP4554.JPG
Стояне,(Stiv1961)искренни благодарности от шефа на Гилдията на Главните Готвачи БЪЛГАРИЯ г-н Карамитев!!!
Искренни благодарности и от мен !!!Това е сефтето на огромния Валендър,свински ребърца с кисело зеле!!!
Прикачен файл:
_IGP4529.JPG
Прикачен файл:
_IGP4538.JPG
Прикачен файл:
_IGP4547.JPG
Прикачен файл:
_IGP4549.JPG
Прикачен файл:
_IGP4554.JPG
king82 - специалист
Най-накрая успяхме да направим сефтето. Валандъра е готов отдавна, но чак сега го пробвах.Диаметърът му е 60-65 см и хваща мнооого нещо - пържоли, картофи и накрая дробчета с лук. Печката си е лично дело на баща ми, там участие нямам, но е доста удобно.

Прикачен файл

IMG_2927.JPG

Прикачен файл

IMG_2928.JPG

Прикачен файл

IMG_2931.JPG

Прикачен файл

IMG_2932.JPG

Прикачен файл

IMG_2935.JPG
filmatoplo - майстор
:wink: Браво =D> и това ако не е кеф :partyman: .
Илчо Илиев - майстор
От как тиквичките станаха, сача/вие сте го кръстили "валандър"/ не изстива...
Аз съм си кръстил една рецепта....тиквички по панагюрски и най ми са арни така..
Номера е да има повечко напражени тиквички, кисело мляко, чесън ,копър и сол на вкус...
На една кофичка кис. мляко(500мл) слагам поне 4-5 глави чесън и един букет копър и малко сол и от тиквичките отцедената мазнина, но без чорбицата, тя нагарча...
Технологията на приготвяне на крайния резултат е мнооого сложна, в малка чинийка си слагам купчинка тиквички....изпражени разбира се, наблизо е и копата със соса, слага се малко сос върху едно колелце и се захлюпва с друго, да стане като сандвич, внимааателно се забожда и....се изяжда, отпива се глътка ракия и се приготвя следващия сандвич и така до свършването на наличните тикви....

Изображение[/URL



[URL=http://iliev66.snimka.bg/animals/moite- ... 6.30808388]Изображение
Илчо Илиев - майстор
Да не пускам нова тема,а и рецептата ще е много подходяща за тази тема...
Вчера направих гениално творение на скара,а и най-вече много евтино,но за сметка на това страшно добро на вкус...
Мотайки се из Карфур, гледам намалили свински дроб на...1лв/кг,е аз много не го аресвам,но нали е на далавера си взех....
На щанда с пилешки разфасовки гледам ...пилешки кожи и ми хрумна велика идея, ако нарежа тоя дроб на тънки филии-1см и ги завия в кожа и ги на мятам на скарата....
Аз тоя номер го правих миналата година ,но с патладжан и стана също много добро,но за дроб не се бях сещал...
Проблема в цялата работа е закрепването на кожата, при патладжана стана с клечки за зъби,да ама тук не става и след доста опити, дори и да го шия, накрая се получи с шишче, завивам парчето дроб в кожата и краищата на кожата ги "зашивам" с шишчето...
Получи се в крайна сметка...дроб сърма шиш кебап...има дроб,завит като сърма,нанизан на шиш,а кебап....абе за благозвучие..
Ся сериозно за рецептата и начина на приготвяне..
Кило, кило и 300 дроб(аз го взех на лев,но иначе е около 3лв), пилешки кожи (1,30лв/кг), сол ,чер пипер, червен лют пипер и....шишчета.
Нарязах дроба на парчета с размери -5/5см и с дебелина 7-8-10 мм.
Кожите ги измих/почистих от мизерии..
В подходящ съд тия неща се осоляват и овкусяват с чер и червен пипер..
Растила се една кожа( те са с размер 15/20 см), слага се в средата парче дроб и се завива,а краищата се събират и се нанизват на шишче, на едно шишче има място за две такива сарми, но с една е по-ефектно...
Пече се на скара, грил тиган или на "Валандър"..., може и да се изпържи,но може да стане доста мазно,но...тряя да се пробва..
Надявам се и на вас да ви хареса...

П.П. Забравих да кажа,че може да стане и с пилешки дроб..., другия път ще пробвам с такъв...
gechev - специалист
Илчо Илиев написа:
Да не пускам нова тема,а и рецептата ще е много подходяща за тази тема...
Вчера направих гениално творение на скара,а и най-вече много евтино,но за сметка на това страшно добро на вкус...
Мотайки се из Карфур, гледам намалили свински дроб на...1лв/кг,е аз много не го аресвам,но нали е на далавера си взех....
На щанда с пилешки разфасовки гледам ...пилешки кожи и ми хрумна велика идея, ако нарежа тоя дроб на тънки филии-1см и ги завия в кожа и ги на мятам на скарата....
Аз тоя номер го правих миналата година ,но с патладжан и стана също много добро,но за дроб не се бях сещал...
Проблема в цялата работа е закрепването на кожата, при патладжана стана с клечки за зъби,да ама тук не става и след доста опити, дори и да го шия, накрая се получи с шишче, завивам парчето дроб в кожата и краищата на кожата ги "зашивам" с шишчето...
Получи се в крайна сметка...дроб сърма шиш кебап...има дроб,завит като сърма,нанизан на шиш,а кебап....абе за благозвучие..
Ся сериозно за рецептата и начина на приготвяне..
Кило, кило и 300 дроб(аз го взех на лев,но иначе е около 3лв), пилешки кожи (1,30лв/кг), сол ,чер пипер, червен лют пипер и....шишчета.
Нарязах дроба на парчета с размери -5/5см и с дебелина 7-8-10 мм.
Кожите ги измих/почистих от мизерии..
В подходящ съд тия неща се осоляват и овкусяват с чер и червен пипер..
Растила се една кожа( те са с размер 15/20 см), слага се в средата парче дроб и се завива,а краищата се събират и се нанизват на шишче, на едно шишче има място за две такива сарми, но с една е по-ефектно...
Пече се на скара, грил тиган или на "Валандър"..., може и да се изпържи,но може да стане доста мазно,но...тряя да се пробва..
Надявам се и на вас да ви хареса...

П.П. Забравих да кажа,че може да стане и с пилешки дроб..., другия път ще пробвам с такъв...
Илчо, този пич прави подобни шишове. Опитах ги и става нещо много, много вкусно. Подправките са сол, черен пипер, кимьон, и зелени листа кориандър но може ина прах. Вместо лойта използваш булото. Деликатес.http://www.youtube.com/watch?v=aAIJ3DFKYzk
teon - специалист
Илчо Илиев написа:
На щанда с пилешки разфасовки гледам ...пилешки кожи
...ooххх майкоуу!?! щом са почнали кожи да продават, п'рай сметка,че в кремвиршите задължително вече слагат гьон от обувки трета употреба :mrgreen:...това 'малко' на шега...дроба по принцип е 'сух', и наистина така приготвен с кожа и подправки може да се получи един добър кулинарен продукт...
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 34

Тема "Рецепти за ,,Валандар"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: