Съвети за начинаещи готвачи.
bulhomes2 - майстор
Много добра елха. Добре, че не е имало пожарникар наблизо да те кара да местиш гумите :lol:
Гост - специалист
bulhomes2 написа:
Много добра елха. Добре, че не е имало пожарникар наблизо да те кара да местиш гумите :lol:
Гумите не се запалват толкова лесно.Понагряха се леко, но не толкова много, че да се запалят лесно. Огъня се подържа съвсем слаб, иначе "чул"-а ще се запали. А той е от амбалажна хартия.
Иначе- прав си. Критиката сеприема-не са взети мерки за пожарна безопасност. Но пък-без човек, който да сръчква дръвцата съоръжението не се оставя.
lov - майстор
Е на това му се вика майсторлък. =D> Засрами всички майстори у форума. Малко арматура и 'артия и остава само да носим виното.
А тука кат бяхте почнали да се 'фалите с едни пушилни. :lol:
Гост - специалист
Ще си призная: Тя, установката не е моя и не е у дома. Включих се с малко (ама наистина малко) материал, малко дърва, малко сухо мезе и червено винце.
Но- след днешния ритуал ще си направя една конструкцийка от арматурно желязо и за в къщи.
lov - майстор
Остава и да напишеш технологията и температурните режими. Но следващата есен и аз ще си спретна нещо такова. Повярвай след като го видях веднага в главата ми почнаха да се прокрадват мисли как да го направя сглобяемо.
Последна промяна от lov на пон дек 19, 2016 7:28 pm, променено общо 1 път.
Гост - специалист
Технологията е проста:
Месото се осолява няколко дни преди пушенето. Не като за пастърма, а като за ядене. При пушенето теглото му намалява наполовина.
Непосредствено преди операцията се измива от солта.
Огъня се поддържа в продължение на 4 часа. В резултат на което всички дрехи се напояват с пушек. Това е недостатъка на съоръжението. При другите пушилни като, че ли не се опушва и човека около тях.
Температурата да не надвишава 95-100 градуса-поддържането й постоянна е трудно, на моменти намалява...на моменти рязко се увеличава, но това не е толкова фатално.
Това е. Ако човек има търпение- може и повече време да го пуши...
egomen66 - майстор
lov написа:
Остава и да напишеш технологията и температурните режими. Но следващата есен и аз ще си спретна нещо такова. Повярвай след като го видях веднага в главата ми почнаха да се прокрадват мисли как да го направя сглобяено.
Правиш принципа на чадъра.Правиш си подготвени обръчи , с различен диаметър.На спиците , на различни но еднакви нива , си правиш кукички , на които ще лягат обръчите.Кукичките заварени на спиците. И почваш... най малкия обръч най отгоре , и продължаваш на долу с другите обръчи.От най тесния , до най широкия.
Знам че си ме разбрал.Ти си схватлив.

:partyman:
Гост - специалист
egomen66 написа:
Знам че си ме разбрал.Ти си схватлив.
:partyman:
Аз, обаче явно не съм от схватливите. Би ли разяснил по- подробно заради другите като мен?
Чадъри съм виждал, ама при тях обръчи няма :?
p.v.x - майстор
Гост написа:
egomen66 написа:
Знам че си ме разбрал.Ти си схватлив.
:partyman:
Аз, обаче явно не съм от схватливите. Би ли разяснил по- подробно заради другите като мен?
Чадъри съм виждал, ама при тях обръчи няма :?
Изображение
Гост - специалист
Врабец, въобще не помагаш с тази картинка.
Не, че съм очаквал друго.

Тема "Домашен майсторлък - месна диета :-D" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: