Съвети за начинаещи готвачи.
Гост - специалист
Това е друго нещо. Валирайте и да покажете резултата
Чираче - майстор
Ето и моите 55 бройки по около 50 см. Пълнени са на 8 декември, 2 пъти мачкани с пръсти/не с точилка/ за достигане на плоска форма. От тогава денонощно се ветреят с вентилатор в мазето, понеже имам лош спомен от високите температури миналата година. От няколко дни ги опитвам с Мерло.

Прикачен файл

P1010212-1.jpg
P1010212-1.jpg (111.68 KиБ) Видяна 2141 пъти
SEV - специалист
Вчера съдействах на един приятел за умъртвяването на едно прасе :-D.За похабения патрон,като "награда" получих бузите на прасето.Такова шарено,повечето сланина.Не знаех какво да го правя,гледах разни рецепт,но...........Нарязах го на парчета,колкото дланта ми,наредих го сол,сланина,сол сланина,това ми роди главата.Така съм правил сланина и по нова година като завали сняг,слагам сняг-той се топи,докато покрие сланините.В началото на май още не е гранясала.На прав път ли съм?Споделете ваши мнения,спешно,по разбираеми причини.
Гост - специалист
Свалих и аз гирляндите да ги валирам малко, а "пуски"-те мисля да ги затисна с нещо тежко...
За тая година мисля да приключвам с месните деликатеси. След Нова Година мисля да спретна една пушилня и да направя малко свински бузи и месища.

Прикачен файл

IMG_0088.JPG

Прикачен файл

IMG_0087.JPG
p.v.x - майстор
SEV написа:
На прав път ли съм?Споделете ваши мнения,спешно,по разбираеми причини.
Бузи не се залагат със сол , като сланината.
Най добре стават , като се заварят подправени със сол.
След това ги овалваш в червен пипер и начукан чесън.
Ако ти носи на вкус , може да се добави и черен пипер.
После си ги прибираш в хладилника и си режеш когато ти е кеф.
До седмица в хладилника не би трябвало да има проблем.
ky-kyy - майстор
p.v.x написа:
SEV написа:
На прав път ли съм?Споделете ваши мнения,спешно,по разбираеми причини.
Бузи не се залагат със сол , като сланината.
Най добре стават , като се заварят подправени със сол.
След това ги овалваш в червен пипер и начукан чесън.
Ако ти носи на вкус , може да се добави и черен пипер.
После си ги прибираш в хладилника и си режеш когато ти е кеф.
До седмица в хладилника не би трябвало да има проблем.
Свари ги в зелева чорба. Праз лук на колелца, сух копър, пиперчета разни и яко цървено вино :partyman:
SEV - специалист
Варя ги,колко време.След това да ги закачам ли да съхнат оваляни с подправки или стоят в хладилника и малко по малко ги унищожавам.
p.v.x - майстор
SEV написа:
Варя ги,колко време.След това да ги закачам ли да съхнат оваляни с подправки или стоят в хладилника и малко по малко ги унищожавам.
Какво стана за-вари ли ги.
Прибирай ги в хладилника.
Ако ги сложиш да съхнат , кожата ще стане на гьон.
Гост - специалист
Преди хладилника аз ги слагам във фризера да се стегнат.
Част от елхичката са няколко бузи- виждат се на преден план, ама за две бузи да се пушиш няколко часа... не си заслужава заниманието. Ето какво остана от едната:

Прикачен файл

IMG_0115.JPG
shotik - майстор
Аз не съм гастроном , жена ми си прави каквото иска в кухнята, аз само потребявам.
Ама тази година един комшия / не знам по какъв повод или без повод/ ми даде първо 7 , после още 8 току-що направени суджука.
Каза ми да ги окача за пет дни, след това да ги сложа между нещо и затисна с около 20 кг тежест за пет дни и така докато изсъхнат.
Окачих първите /не знаех ,че пак ще ми даде/ на проветриво място на балкона , и рендосах четири дъски,сковах ги по две с напречни дъсчета
.На петия ден ги сложих между дъските и затиснах с бидона със зелето, тогава ми даде вторите. след пет дни смених местата, а днес пак направих упражнението.
След пет дни ще видя какво става с тях , а при хубаво време ще ги щракна за спомен, за първи път се занимавам с това, надявам се да станат добри подкови !

Тема "Домашен майсторлък - месна диета :-D" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: