Съвети за начинаещи готвачи.
SEV - специалист
p.v.x написа:
SEV написа:
Варя ги,колко време.След това да ги закачам ли да съхнат оваляни с подправки или стоят в хладилника и малко по малко ги унищожавам.
Какво стана за-вари ли ги.
Прибирай ги в хладилника.
Ако ги сложиш да съхнат , кожата ще стане на гьон.
Какво направих?Вряха в зелева чорба около час,заедно с два лука на шайби,около 20 склидки чесън(нарязани на ситно) и малко черен пипер.Изцеждаха се около час в гивгир'а.Овалях ги в подправки и на терасата да съхнат.Кожата я махнах предварително.След няколко дена ще е първия тест.Ще ги пробвам с вино. :drinkers:
П.П Това маркираното с червеното,какво трябва да значи?
shotik - майстор
По магазини и снимки ,виждам , че някои "подкови " са покрити с бяло като прах - какво е това покритие , има ли нужда от него ?
След изсъхване и придобиване на формата , в какво да се съхраняват - в хладилник, фризер или както е студено сега ,на балкона да си ветреят ?

Прикачен файл

CIMG8481.JPG

Прикачен файл

CIMG8483.JPG

Прикачен файл

CIMG8484.JPG
Гост - специалист
Това, бялото е т. нар."благородна плесен" Хубаво е да я има, тези плесени спомагат за прправилното протичане на процесите. Може да стбираш обвивките от колбаси с такава плесен и да си произвеждаш културата, накисвайки ги във вода, в която е добавена малко захар ( за храна на бактерийките) и с тая вода- пръскаш суджуците.
SEV - специалист
Ако ги държиш на вън,макар и студено,суджуците ти ще продължават да съхнат.Варианта е в найлонови торбички,вързани в хладилника,да не заминава влагата.Аз правя така,слагам във всяка една торбичка 6-7 подкови и във фризера.Вадя по една торбичка и ядем,изсъхнали са точно колкото ни харесва.
egomen66 - майстор
SEV написа:
Ако ги държиш на вън,макар и студено,суджуците ти ще продължават да съхнат.Варианта е в найлонови торбички,вързани в хладилника,да не заминава влагата.Аз правя така,слагам във всяка една торбичка 6-7 подкови и във фризера.Вадя по една торбичка и ядем,изсъхнали са точно колкото ни харесва.
Ч.Н.Г на всички.

Съхранението е по правилно да става в хартиени торбички.
Във Лидъл , на щанда за тестени , тяхно приготвени изделия , има такива торбички.

:partyman:
gechev - специалист
Хартиените не са ли паропропускливи? :-D :-D :-D Ц
gnt69 - майстор
SEV написа:
Ако ги държиш на вън,макар и студено,суджуците ти ще продължават да съхнат.Варианта е в найлонови торбички,вързани в хладилника,да не заминава влагата.Аз правя така,слагам във всяка една торбичка 6-7 подкови и във фризера.Вадя по една торбичка и ядем,изсъхнали са точно колкото ни харесва.
Аз даже всяка подкова в индивидуална торбичка я слагам вързана и във фризера. преди месец отворих последната от миналата година. Както съм я сложил така я извадих, просто трябва около час предварително да я извадиш и да отпусне. :partyman:
Теди - специалист
Аз благородната плесен я правя най-лесно, като измия някой суджук с такава и накисна червата във водата които ще ги пълня. :lol:
Гост - специалист
Да покажа каква пушилня скалъпих буквало за 10 минути ( колкото да изрежа отвор за кюнеца в един варел и да пробия няколко отворав него за шишовете.

Генератора на пушек е едно кюмбе, което беше за изхвърляне, но го ползвах за кошче за метални отпадъци...

Получава се "студено пушене" Подходящо е за риба и колбаси или други меса, които след това ще се сушат.

Прикачен файл

WP_20170122_13_41_04_Pro.jpg

Прикачен файл

WP_20170122_13_21_28_Pro.jpg
Гост - специалист
Искам само да споделя, че студено пушените суджуци от установката, качена по- горе са превъзходни. Днес, по случай празника нарязах едно парче конски опушен суджук и една неопушена пуска... Повече от доволен съм. Даже може би съм прекалил с пушенето, така, че следващия път ще е по- малко. Но- така е- метода при самоделките е "проба-грешка" Грешка, обаче няма...И снимки- няма. От следващото откачване- може и да снимам...
хайде, наздраве :partyman: и- честит празник :drinkers: :heart: :heart: :heart:

Тема "Домашен майсторлък - месна диета :-D" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: