Съвети за начинаещи готвачи.
нед фев 14, 2021 12:32 pmkuger написа:
Трифоне, да ти е живо и здраво името!
Сложи ли вече врата на дъската? Наряза ли се, ъъъ заряза ли асмата?
Весело изкарване на празника ти!
Първа грижа, след работа сабалям. Зарязах я и полях със старо вино.
Едното вратно е почти преполовено- по тъничкото, а ти ми напомняш да проверя и останалите.
Наздраве лозари, винари и добри люде!

https://photos.app.goo.gl/x3hXgGmEnU9YHRVT9
Свалено от простора на 9ти ден. Времето беше топличко.
Днес е 12ти ден. Предвид сериозното захлаждане, би трябвало и останалото да е готово.

Прикачен файл

DSC_0020.JPG
zz_stefanov - майстор
Познавах един Трифон Трифинов роден на 14.02.

Наздраве Трифоне! :)
cvetomir_77 - специалист
Трифон П.Трифонов Честит Имен Ден! Все такива хубави мезета да правиш и с хубаво вино да ги поливаш. Жив и здрав да си!
bulhomes2 - майстор
Трифоне, честит празник! Имам един въпрос, ма като изтрезнееш. Що не се познаваме наживо с теб? Поне трима варненеца от форума са ми идвали на гости, па ти си активен и си ми в мъгла?!?
vlax - майстор
Честит празник Трифуне и по-малко работа-служебна. :partyman:
Благодаря за честитките! Нека Шефа здраве да ни дава!
В интерес на истината, това няма такъв добър вид, както предното, от плешка.
Но пък си е вкусно.
Следващото ще е от пилешки гърди. Миналият месец опитах такова- филенце за мезенце.
нед фев 14, 2021 7:17 pmbulhomes2 написа:
...Имам един въпрос, ма като изтрезнееш...
Какъв е въпросът, докато ми е бистър.......погледа?
bulhomes2 - майстор
Убистрил ти са а... вече ти го зададох...
нед фев 14, 2021 8:34 pmbulhomes2 написа:
Убистрил ти са а... вече ти го зададох...
Хахааа, след тежки 24 часа вчера, днес, около 17.30 ми прималя. Освестих се в 19.30, та сварих само да обистря погледа.

В една, от последните телефонни честитки, ми критикуваха предното мезе от плешка, което и на вид е добро- по солено било. Държах го 3.5 денонощия в сол, 8 часа изкисване и само една смяна на водата. На мен си ми хареса, но карловци чак сега метнали, явно лява плешка, та им пресолило. Записвам си забележка.

Следващото ще е според майсторлъка на Цветомир.
нед фев 14, 2021 6:18 pmcvetomir_77 написа:
...Все такива хубави мезета да правиш и с хубаво вино да ги поливаш. ...
Наздраве!
Като мине някакво време и не може да се допълва, поради което....
Мисля, че разбирам как да се запази по свеж цвят. По солидните парчета месо изглеждат по свежи. Вижда се по тънките крайчета разликата.
https://photos.app.goo.gl/LbTdBR8KHKo85DLe9
Вратленце, не много дебело, понеже го наситних.
малко преди да свърши това, минавам по маршрута на Цветомир.

При коментар с колеги, относно изкисването, ми заостриха вниманието върху няколкото смени на водата.
Държа в сол 3.5 денонощия, обезсолявам във вода около 8 часа с една смяна, до тук. Просто на някой му се стори соленичко, макар за мен да е добре. Подчертавам- не обичам солено.

Прикачен файл

DSC_0022.JPG
bulhomes2 - майстор
Това не е ли много жилесто? Като знам колко си играя да обезципявам...
Аз го оставям 5 дена в сол и 4 часа под църцореща вода. Подсушавам, после топя в смес от розе (иам една отворена бутилка и никой не я пие и затова засега) и чесън (с преса и пасатор), после в сухата подправка. Така според мен става по-равномерно и по-добре пиперосано от обмазването с каша от посправки. Забъркал съм някога една суха подправка и не помня какво съм слагал в нея, но стават невероятни. Мнението е на всички, които пробват пастърмата. Задължително си взимат още след първото. Мисля, че е възможно освен задължителния чимен да съм слагал и вегета и мононатриевия глутамат в нея да действа така.

В Карлово има една фирма, която внася всички Е-та у нас. Питам веднъж собственика:
- Мога ли да си купя мононатриев глутамат от Вас?
- За какво ти е?
- Искам да си посоля с него кебапчетата и те да станат невероятно вкусни...
- Аааа, не. Купи си го от друго място, но ние няма да ти го продадем за това :lol: :lol: :lol:

Тема "Домашен майсторлък - месна диета :-D" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: