Съвети за начинаещи готвачи.
kuger - майстор
Аз знам, че каймата за пълнене трябва да престои 24 часа на студено/хладно/, като се премесва поне 2-3 пъти през това време. После се пълни.
filmatoplo - майстор
:) :drinkers: Преди малко ги натъпках от 6 кила 20 луканки :lol: точно 24 часа стояха с подправките от снощи до сега :drinkers: наздраве опитах Мерлото .
filmatoplo - майстор
:wink: Висят си на пръта -сега чакане поне 20 дена :? :drinkers: глът малко винце :wink: .
kuger - майстор
пон дек 03, 2018 9:36 pmfilmatoplo написа:
:wink: Висят си на пръта -сега чакане поне 20 дена :? :drinkers: глът малко винце :wink: .
По-яваш с винцето, че да остане и за гирляндите :-D

пп: Моите гирлянди се отлагат, телето малко и за мен не останало :sad:
filmatoplo - майстор
:wink: Спешно -2 парчета рибица ги държах в марината с едра сол 12 часа ,изплакнах с вода и ги подсуших .Спешно -от тук нататък с какво да ги овалвам :? :) Приготвих -червен пипер ,чубрица и черен пипер , трябва ли още нещо :? :wink:


Не можах да чакам и навалях мръвките в подправките :wink: обаче как лепите чубрицата по месото :? :lol: изглежда съм го пресушил повече от нужното :lol:
kuger - майстор
нед дек 09, 2018 2:49 pmfilmatoplo написа:
:wink: Спешно -2 парчета рибица ги държах в марината с едра сол 12 часа ,изплакнах с вода и ги подсуших .Спешно -от тук нататък с какво да ги овалвам :? :) Приготвих -червен пипер ,чубрица и черен пипер , трябва ли още нещо :? :wink:


Не можах да чакам и навалях мръвките в подправките :wink: обаче как лепите чубрицата по месото :? :lol: изглежда съм го пресушил повече от нужното :lol:
Капни малко бяло винце в подправките, да стане на кашица и мажи.
filmatoplo - майстор
:lol: Като поседя малко си пусна влага и полепна всичко ,сложих и чеснов прах :supz:
Ся докато чакаме :drinkers: Мавруд :wink: В подправките сложих и 2 щипки кимион :? да не сгреших нещо :wink: абе те само да изсъхнат :partyman:
kuger - майстор
Ще ти намирисват малко на кебапчета :-D
filmatoplo - майстор
:-D Нали ще се веят -ще се отмиришат :lol:

Тема "Домашен майсторлък - месна диета :-D" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: