• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Съвети за начинаещи готвачи.
КИМИ - специалист
valentor написа:
КИМИ написа:
..Точно така- там съм с ник ..
А оня , защитеният всезнаещ , как го изтърпяваш ?
Аз не можах – и заради това съм тук .
Там заради оня ръб ilu6a избягаха почти всички и на ден има по 10 мнения, 5 от които на дървения филосоФ. :-D

Иначе за опалването съм съгласен че няма смисъл, а кое към кое се добавя пак няма значение, важно е да не се прекали със глицерина и захарта.
Stefan_62 - майстор
КИМИ написа:
Точно така- там съм с ник "banichkata" , исках да се изкажат и колеги от тоя форум, които не четат "ракиения". :-D
Изображение Въпреки, че не съм любител на водката съблазнителна ми изглежда рецептата ти и ще направя една проба да има за гости :lol: ,дано се получи нещо, че досега не съм правил такива химии :? :drinkers:
vvg - специалист
gechev написа:
Точно най хубавия спирт се прави от пшеница /зърнен/. От него се правят най хубавите водки. По лошия се прави от меласа който е остатък от рафинирането на захарта. В България не се произвежда зърнен спирт, а само меласов. Имаме две спиртоварни в Горна Оряховица и в Катуница на Цар Киро. :-D

Най -чистият спирт се получава от картофи. Най- хубавите водки са от северни страни-Финландия, Полша, Русия...Като забравим за Русия, дето има от всичко и по много, кьде Полша и Финландия да произведат толкова много зьрно, че да има и за хляб и да са в елитната четворка на производители на водка? Виж ,за картофите суровите климатични условия на севера не са толкова страшни...
gechev - специалист
vvg написа:
gechev написа:
Точно най хубавия спирт се прави от пшеница /зърнен/. От него се правят най хубавите водки. По лошия се прави от меласа който е остатък от рафинирането на захарта. В България не се произвежда зърнен спирт, а само меласов. Имаме две спиртоварни в Горна Оряховица и в Катуница на Цар Киро. :-D

Най -чистият спирт се получава от картофи. Най- хубавите водки са от северни страни-Финландия, Полша, Русия...Като забравим за Русия, дето има от всичко и по много, кьде Полша и Финландия да произведат толкова много зьрно, че да има и за хляб и да са в елитната четворка на производители на водка? Виж ,за картофите суровите климатични условия на севера не са толкова страшни...
Почти във всички изброени от теб държави се ражда пшеница, но е с нисък глутен и затова хлябовете са по тъмни на цвят и с по ниска хранителна стойност. Но по подробно прочети това.
http://morefishes.ru/kakoj-spirt-samyj-luchshij.html
hidrazin - майстор
valentor написа:
...Вместо всичка това има едно решение, и както съм заявявал многократно – признавам , че съм мнооого мързелив, което решение е : ДЕСТИЛИРАНА ВОДА ,от аптека. Лев за литър.
Определено и така става. Само че де знам, може би внушение но с пречистена а не дестилирана вода сякаш по-ми е вкусна. :? Може да си внушавам. Пробвах и двата варианта с един и същи спирт само водата различна и различно се получава.
Между другото и когато е с дестилирана вода активният въглен хич не е излишен. :)
:partyman:
КИМИ - специалист
Абе хора, какво пречистване на водата гоните?
Вие ненормални ли сте? Всяка фирма си отбелязва на бутилката минерализацията,
какво да прочиствате с активен въглен- слиповете ли ще си перете в него?
Луда работа- направете го веднъж по моята рецепта от предишната страница и ако не е по- добра от "Флирт"( произволно я избрах като марка),
после давайте акъли и ако не ви хареса- АЗ ще ви върна парите.
Точка, запетая, удивителна.
Илчо Илиев - майстор
Айдееее, пак се започна...... :axe:
hidrazin - майстор
КИМИ написа:
...Всяка фирма си отбелязва на бутилката минерализацията,...
Ти смяташ ли в че написаното има някаква истина? Защото не е ясно точно от кой язовир или чешма са пълнени бутилките. :)
Не забравяйте къде живеем. То в сиренето няма мляко и в шунката месо пък ти си тръгнал на едни етикети за вода да вярваш.
Пък и нека всеки да пие каквото му харесва и каквото иска. Това с водките съм го правил преди мноооого години, когато имаше наплив на много фалшив алкохол и не знаеш какъв коктейл Молотов си купуваш. Сега пия само водка и само от магазина. И никога Flirt.
:partyman:
КИМИ - специалист
hidrazin написа:
...То в сиренето няма мляко и в шунката месо пък ти си тръгнал на едни етикети за вода да вярваш...
hidrazin.
пуснах рецептата, защото подхожда форума,
а ти с тия изказвания ще фалираш месопроизводителите,
нещо като вица:
"Ял кренвирш, значи ял си всичко." :-D

Поздрави и Уеко с пърцуцата да има поне до нАпролет!
stenmark - специалист
vvg написа:
gechev написа:
Точно най хубавия спирт се прави от пшеница /зърнен/. От него се правят най хубавите водки. По лошия се прави от меласа който е остатък от рафинирането на захарта. В България не се произвежда зърнен спирт, а само меласов. Имаме две спиртоварни в Горна Оряховица и в Катуница на Цар Киро. :-D

Най -чистият спирт се получава от картофи. Най- хубавите водки са от северни страни-Финландия, Полша, Русия...Като забравим за Русия, дето има от всичко и по много, кьде Полша и Финландия да произведат толкова много зьрно, че да има и за хляб и да са в елитната четворка на производители на водка? Виж ,за картофите суровите климатични условия на севера не са толкова страшни...
Не знам дали това за спирта е вярно,но като консуматор на това питие от доста време го потвърждавам за истина.Само да вметна че английската водка Chase наскоро взе приз за най добра водка,а тя е направена от картофи.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Зърнен спирт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: