• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Съвети за начинаещи готвачи.
gechev - специалист
Тя и американската водка Смирнов дълги години преди падането на Желязната завеса беше на първо място. Да не забравяме, че цитираните производителки на добра водка държави Полша, Финландия и дори част от САЩ /Аляска/ са биле руски губернии. Картофения спирт е имал бум през войната, но руснаците казват лафа за табуретката. Има ли сладко има и спирт. И ферментация.
hidrazin - майстор
Да не забравяме и синтетичния спирт дето се прави от неща в които няма и нищо сладко. :-D Този етилов алкохол се забрани за производството на спиртни напитки у нас сравнително скоро - мисля някъде 2006-та година. А дано ама надали. :?
КИМИ написа:
а ти с тия изказвания ще фалираш месопроизводителите,
нещо като вица:
"Ял кренвирш, значи ял си всичко." :-D
Как делают искусственное мясо и колбасу "из нефти"
:partyman:
sokolov.91 - майстор
valentor написа:
Най-интересното е че "преработеният" медицински спирт не опива така както ракията и вискито, според личното ми мнение. Усеща се но в много по-лека форма опиянението, и то за по-голямо количество. А на следващият ден няма абсолютно никакви отрицателни остатъчни признаци.
Това е много вярно! Аз такава водка пия от много време и мога да кажа, че такова хубаво напиване с нито една ракия или купена водка или вино или бира не съм имал. И казвам хубаво в буквалния смисъл. Пиеш и не те смазва, не те избива на дивотия, чувстваш се добре. Спираш да пие защото е време да си лягаш, отиваш си сам до леглото и си лягаш. Лягаш си и не ти се гади, не ти се върти свят и не ти е лошо. Заспиваш и не се будиш след няколко часа умрял от жажда с адски киселини. Спиш си до сутринта, а като станеш няма главоболие, няма махмурлук, няма НИЩО, все 1 не си пил предишната вечер никакъв алкохол.
Отивам до аптеката, купувам си литър 95% спирт на ХимаксФарма (не е реклама просто от този водката не стои мътна) за 6.80лв. купивм си едно шишенце глицерол 85% за 1.20лв (ползвам го половината за 1 литър спирт). Прибирам се в къщи. Сипвам си спирта в една тенджерка. Опалвам го 3 пъти (макар да не е нужно) за по 3 4 секунди. Изсипвам го в една бутилка от безалкохолно 2.5 литра. Слагам половината глицерол. Добавям 1 равна чаена лъжица захар и на върха на ножа готварска сол. Стискам 1 път рязко шишето с лимонов сок, така че да удари една струйка кум сместа. Доливам бутилката от безалкохолно с изворна вода докарана лично от мен от Петрохан. Разбивам докато захарта се разтвори напълно. Отварям капачката на шишето, оставям го така за няколко минути (докато пуша 1 цигара). Затварям и го оставям 24 часа в хладилника без да пия от водката.
Кой каквото ще да говори - купените ракии и водки едва ли са по-чисти от моята.
Ако не ви се смята - от литър спирт за 6.80 + половин шишенце глицерол за 0.60лв излиза 42 алк.градуса 2.5 литра водка.
Jery - помощник
Благодаря sokolov.91! Кратко, ясно и направо нагледно(с шишето от 2.5 литра)! Какво ли не изчетох до тук, но накрая намерих отговорите! Да споделя от личен опит, разреждах една ракия с така наречената "дистилирана" вода от аптеката и се вмътни! Втория опит беше с топлата вода от Халите (чучурите до Централна баня) охладена, върши работа без грешка! Ще пробвам рецептата в най-скоро време! Поздрави и наздраве...че стАна никое време!
pipilica - майстор
Е те по тая рецепта, само без захар и сол, колко спирт изпихме в казармата не е истина, ма накрая некой от техниците сипа керосин във варелите със спирт та ни провали пиеньето.
Като искаш искаш истинско пиенье те това е рецептата, не знам що се занимават да изваряват кви ли не бъркочи, че и умрели има от тях.
Jery - помощник
Имам питане: спирта в аптеките ли е най-подходящ за забъркване на огнената смес или има алтернатива? А на коя фирма, ако е само в
аптеките, кой е най подходящия, според вас?
Благодаря предварително..., а и наздраве!
hidrazin - майстор
Този от аптеките е най-подходящия. Например този:
СПИРТ ЕТИЛОВ 95% 1 л.
Или този:
Спирт Етилов ВТ 95% 1000 мл
:partyman:
Jery - помощник
Еее, около нас в аптеките има само на Химакс Фарма..Изображение
Jery - помощник
Ха ха, hidrazin, след като съм още жив явно става! :partyman:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Зърнен спирт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: