• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Съвети за начинаещи готвачи.
p.v.x - майстор
ebahti написа:
уловката е че алкохола е акцизна стока, по аптеките продават етилов спирт само че е в повечето случай е кръстосан с нещо та не става за пиене ,а само за външна употреба...така че не се прай на интересен-а ако знаеш нещо споделяй(може и на лични) иначе сичката ти информация е безполезна :evil:
hidrazin написа:
Става.
:partyman:
:roll: :irre:
hidrazin - майстор
Jery написа:
Ха ха, hidrazin, след като съм още жив явно става! :partyman:
Ха, ти кога успя да го купиш че и да го изцоцаш бре? :-D
p.v.x написа:
ebahti написа:
уловката е че алкохола е акцизна стока, по аптеките продават етилов спирт само че е в повечето случай е кръстосан с нещо та не става за пиене ,а само за външна употреба...така че не се прай на интересен-а ако знаеш нещо споделяй(може и на лични) иначе сичката ти информация е безполезна :evil:
hidrazin написа:
Става.
:partyman:
:roll: :irre:
Кво съ чешиш дет не те сърби? Бахти е чувал нещо ама не е правилното нещо.
Спирта от аптеките съдържа само етилов алкохол и вода. Нищо друго и никакви ми ти там кръстоски.
Кръстоски има в денатурирания алкохол - дет му викат спирт за горене. Иначе БИ ТРЯБВАЛО да си е етилов алкохол.
И не са кръстоски ами денатуриращи вещества - правят го негоден за консумация за да му отпадне акциза.
Но все пак живеем в България и е възможно да попаднете на спирт за горене дето не е ясно какво точно съдържа.
По-точно съдържа много метанол и всякакви други гадости.
Чл. 5. (Доп. - ДВ, бр. 4 от 2008 г., в сила от 01.01.2008 г.) Не се облага с акциз напълно денатурираният етилов алкохол с денатуриращите вещества, определени в чл. 93.
...................................................
Чл. 93. (1) (Предишен текст на чл. 93 - ДВ, бр. 110 от 2013 г., в сила от 01.01.2014 г.) Денатурирането на етилов алкохол по общия метод се извършва, като към 100 l етилов алкохол с действително алкохолно съдържание по обем най-малко 90% vol. се прибавят комплексно вещества в количества, както следва:
1. (изм. - ДВ, бр. 25 от 2013 г., в сила от 01.07.2013 г.) изопропилов алкохол (IPA) - 3 l;
2. (изм. - ДВ, бр. 25 от 2013 г., в сила от 01.07.2013 г.) метилетилкетон (MEK) - 3 l;
3. (изм. - ДВ, бр. 25 от 2013 г., в сила от 01.07.2013 г.) денатониум бензоат - 1,0 g.
:partyman:
p.v.x - майстор
hidrazin написа:
Става.
:partyman:

То за ставането става , но дали е правилно. Ако реши , че му е слабо питието , може да почне да го употребява чист , и без замезване :-D :rock:

http://www.chemaxpharma.com/images/prod ... irt-95.pdf
Последна промяна от p.v.x на съб юни 04, 2016 12:45 am, променено общо 1 път.
pipilica - майстор
p.v.x написа:
ebahti написа:
уловката е че алкохола е акцизна стока, по аптеките продават етилов спирт само че е в повечето случай е кръстосан с нещо та не става за пиене ,а само за външна употреба...така че не се прай на интересен-а ако знаеш нещо споделяй(може и на лични) иначе сичката ти информация е безполезна :evil:
hidrazin написа:
Става.
:partyman:
:roll: :irre:
Пък като се чешаш притеснително за спирта от аптеките те ти Спирт ЧЗА
http://www.teocom.eu/Himikali.htm
номер 0930.2
0930.2

Код: Избери всички

0930.2
	

Етанол, 96 %, чист

Основно вещество                 95,8 %

Общa киселинност (CH3COOH)  0,0002 %

Алдехиди (като CH3CHO)      0,0004 %

Висши алкохоли               < 0,0001 %

Естери (като C4H8O2)    < 0,0001 %
	

Метилов алкохол        0,0071 %

Фурфурал                   не се съдържа

Цианидни производни   не се съдържат

Обезцветяване на разтвор на KMnO4 издържа 23 мин.
	

­­Опаковка              Количество    Цена

стъклена бутилка           1 l         20,50

пластмасова туба           5 l       100,50

пластмасова туба          10 l      202,00

наливно                        за 1 l        19,50
Е малко е по-скъп от аптеките ма е сигурно че не е кръщаван с нищо.
Andri01 - майстор
Чистия спирт не е кръстен с нищо,той си е чист-99,99%. И си има начини за използването му по "предназначение" :).
sokolov.91 - майстор
Спирта на Химакс е много хубав и чист. Изпил съм литри от него. При нас е 6.90лв. литъра.
Jery - помощник
Подкрепям sokolov.91! И аз така с литрите! :partyman:
dido uzunov - специалист
Ето тук е писано, че може да се приема и вътрешно......така, че няма от какво да се притеснявате.
http://www.afya-pharmacy.bg/productbg/1741
Jery - помощник
Значи дадоха ми едно жокерче, от което останах много доволен! Вместо лимонов сок, сипвам ампула витамин С 5 мл на бъркалото с краен резултат 2.5 л! Има разлика...има! Аптекарят ме отворИ! И...ай, :drinkers: наздраве и споделете!
sokolov.91 - майстор
Jery написа:
Значи дадоха ми едно жокерче, от което останах много доволен! Вместо лимонов сок, сипвам ампула витамин С 5 мл на бъркалото с краен резултат 2.5 л! Има разлика...има! Аптекарят ме отворИ! И...ай, :drinkers: наздраве и споделете!
И става водка докторс с витамин Ц :lol:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Зърнен спирт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: