Съвети за начинаещи готвачи.
KingLin - майстор
Бе много домати слагате бре! Ето как ме е учила мене баба (поморийка) :)

25 килограма червени чушки (печени, обелени и смлени)
10 килограма червени камби (сурово смлени)
10 килограма патладжан (печен, изкиснат във вода, обелен и смлян)
6 килограма домати (сурово смлени)
5-6 върло лути чушлета (смлени)
Олио колкото поеме (обикновено литър и малко)
Сол и захар на вкус, като аз слагам 1-2 чаени чаши сол и още толкова захар и после, ако не ми харесва, добавям каквото е нужно.
Подправки други не слагам ама там си е въпрос на вкус (не че всичко останало не е)

За сравнение - баща ми пък (габровец :D ) си прави неговата като сменя килограмите на доматите и чушките т.е. 25 кила домати и 15-16 кила чушки. Камби не слага. Патладжана пак 10 кила. Та на края аз затварям между 22 и 25 буркана (зависи колко сме обирали тавата с пресния хляб купен специално за това), а той затваря около 16-18 буркана. Това при еднаква гъстота на материала. Отделно на него му отнема повече време да си пече краката на огъня, докато изври водата :finga:
LazarGanev - "Велик майстор"
kuger написа:
Като гледам, почнал си да я пиеш? сигурно си слагал шишета легнали, казват по-бързо отлежавала :-D
Пиенето не е спирало, почнахме с производството на новата реколта (туй е сливовата). Моят дял е да прехвърля тубата в стъкленици и види се съм изпълнил успешно задължението, другото е от тъста, да е жив, здрав и млад още дълго :wink:
teon - специалист
...ти си остави една две стъкленици да имаш празни- казвам го от опит...оня ден ми затрябва спешно едно шише- бре ми то всичко пълно с ракия...че ади изсипвай в мивката :mrgreen:...
kuger - майстор
teon написа:
...ти си остави една две стъкленици да имаш празни- казвам го от опит...оня ден ми затрябва спешно едно шише- бре ми то всичко пълно с ракия...че ади изсипвай в мивката :mrgreen:...
Ти си за трепане, бре! :shock:
LazarGanev - "Велик майстор"
Ми за трепане ми, ей ТУКАНЦЪК има изгодно 5л стъкларийки, дет стават за изливане, пък и за гости :wink:

Тема "Иде времето на домашната лютеница" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: