Съвети за начинаещи готвачи.
Окака Чука - специалист
OwnerBG написа:


...1 дамска шепа сол
2 дамски шепи захар...
.

Кви са тия жени бре :? Само туй ли могат да зашепват?!? :cool:
iivanov - майстор
А някой знае ли рецептата за икра?Май основата е на патладжан и пипер.
filmatoplo - майстор
Колко и беше лесно миналата година на жената -пече вс на Валандара -пипера и патладжана :wink: .
tgv - специалист
Доматите се режат на две на три и се слагат в голяма тенджера да се варят. След време сока се изсипва и отива за приготвяне на доматена супа. Гъстото се пасира за лютеницата.
Никой не спомена за подправки. От купешките най ми харесва Хорцето на консервинвест. Някой въведе модата да се слага много захар. Имам чувството че си купувам не Лютеница а Мармалад
Аз слагам чесън, черен пипер, лют червен пипер няколко глави лук запечен на котлона.
Георги Иванов(алцек) - специалист
Късно за тази година,но зимата е за това да се подготвим за догодина.


http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0&newsid=49336
kuger - майстор
Ние тая работа я свършихме преди около седмица и нещо. Рецептата е почти същата като тая, къде stiv1961 е пуснал линк. Само доматите ги приготвям от по-рано с машинка дето отделя люспи и семена. После ги изварявам и консервирам в буркани пюрето. Това съкращава истинския процес на приготвяне на лютеницата най-малко с 40%. Най отнема време печенето и беленето на пипера. Но при предварително приготвено доматено пюре и опечен и обелен пипер, целия процес се побира в рамките на един ден, включая и изваряването на бурканите.
:) Излиза, че за два деня се справяме.
Сега съм на фронта на ракиите, вчера терминирах сливите, сега /до преди малко/ ронках грозде, утре продължавам.
miroki - майстор
Тази година за пръв път правихме лютеница на фурна.
Лично аз повече друга не желая да правя.
Правех 3 пъти с патладжан, без него и дори и без пипер- (Червена Капия или Чушки, както му казват).
Идеята е, че всичко се пече не смляно, а нарязано, като за салата.
След изпичане от час до два се пасира с пасатора.
Пъти по-лесно от да се мелят сурови, особенно моркови. И да се чака да изври сока. Нито се пече и бели пипер.
Ето и рецептата: Дозата е малка и мързелива. Каквото сме набрали от двора днес, това. Ще се радвам и на един, ако се хареса.
http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D ... 0%BD%D0%B0
LazarGanev - "Велик майстор"
С лютеницата приключих, ракията я почнах

Прикачен файл

IMAG0660.jpg
miroki - майстор
А, аз нея не я спирам целогодишно :)
kuger - майстор
LazarGanev написа:
С лютеницата приключих, ракията я почнах
Като гледам, почнал си да я пиеш? сигурно си слагал шишета легнали, казват по-бързо отлежавала :-D

пп: За лютеницата забравих, жената слага ябълки, попарени и пасирани, вместо моркови.

Тема "Иде времето на домашната лютеница" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: