• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Съвети за начинаещи готвачи.
filmatoplo - майстор
Тази година водата в морето е още топла , и рибата не е стегната (седи мека) дори със сол не се втвърдява -изненада дори стари опитни рибари .Консерва става , но солен и веян трудно се уцелва :wink: -предупредени сте .
Миленица - специалист
:lol: :lol: :lol: А така, паламудът вече отлежава в бурканите с олиото и ... "предупредени сте" :lol: :lol: :lol:
Миленица - специалист
teon написа:
...и един от време на време да подканя: айде бат Милене ищах нямаш нещо за пиене :wink: ...
Бат`Милен е Миленка :razz: :lol: :lol:
LazarGanev - "Велик майстор"
Хубава работа - Миленица не е булката на Милен?
filmatoplo - майстор
Миленица спокойно -твоя начин няма мърдане , само изчакай малко да узрее рибата под олиото :wink: -червено вино , или ракийка :drinkers: .Рибарите пак са у нас :wink: -комшиите се учудиха , абе разви се този паламуден туризъм , е 10 лв легло какво му плащаш .
LazarGanev - "Велик майстор"
filmatoplo написа:
10 лв легло какво му плащаш .
Туй със закуската или те си пържат паламуд на Валандъра? :)
Миленица - специалист
Мхммм, вероятно гостите приготвят закуската :lol:
filmatoplo - майстор
:lol: Вечерята -печен или пържен Паламуд , сутрин стават в 5 и са в морето отново :wink: .
stiv1961 - майстор
О.К. И аз вчера се ,,обзаведох" :-D с четири едри паламуда от Сарафово. Направих ги 1/1 по рецептата на kuger/ за което му благодаря/. Сега с нетърпение очаквам двуседмичния срок :-D. Да ми/ ни/ е сладко :partyman:

Прикачен файл

201020121932.jpg

Прикачен файл

201020121933.jpg

Прикачен файл

201020121934.jpg

Прикачен файл

201020121935.jpg

Прикачен файл

201020121936.jpg
stiv1961 - майстор
Прикачен файл:
201020121937.jpg
Още две с вече готовата продукция :)

Не ми стигна морската сол/ 6 кг/ а и вече беше късно, та отгоре посипах 1 кг. ситна. Мисля, е не е проблем.

Прикачен файл

201020121938.jpg
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Паламуд" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: