• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
Съвети за начинаещи готвачи.
Andri01 - майстор
Еххх къде останаха възвишените идеали на комунизЪма! Петилетки,братство,равенство,ширналите се поля с натежали класове...! И сега ко? Дойде демокрация и аде всичките сааде за мръФки говорите! Няма оправия и тва сий е!! Де на полето де,да видим га сшъ сетиш ра ракията,а? :axe:
kuger - майстор
Andri01 написа:
Еххх къде останаха възвишените идеали на комунизЪма! Петилетки,братство,равенство,ширналите се поля с натежали класове...! И сега ко? Дойде демокрация и аде всичките сааде за мръФки говорите! Няма оправия и тва сий е!! Де на полето де,да видим га сшъ сетиш ра ракията,а? :axe:
Еми, комунизт не можах да стана, та не им знам идеалите :-D , и на къра съм у ял попарата, и мастика с лимонадка в хоремага след къра.
Ама тая пуста тлъста пенсия сега требе да се харчи :-D
maistorcheto33 - специалист
Мале, мале като гледам направо огладнях.
Съни - специалист
Време мина та да разкажа аз гъбената си сага. Кръстила съм я Сърничките на Съни. Освен че докато ги брах всите гъби видях и сърничка, това дето измъдрих пак ще влезе както винаги в графата НИЩО ПОДОБНО. Та за сърничките де...
Набрах аз едно доволно количество сърнели и реших, че то ще изсуша света, но да вземна и да направя нещо от пресни де. И речено сторено отбрах аж едни бебета и им измайнах пънчетата. Доказано жилави са и аз ги ползувам само сушени на брашно. И ся строих там да имам топено сирене и наситнен бекон. Мушнах по мъниче парченце масло на дъното и отнесох дива критика, че то требало отгоре гарнирам защото .... и продължих да пълня с наситнените приготвени предваре бекончета и топено. Завърших с ефирен зацапващ полъх от настърган шашкавал и заметнах във вурнята на средна вурня и на 200 града като долях малко водица. Подправки не съм си играла освен оставените на поста сол чер пипер и малко магданозлия да е манжата. Ся то от фотото ша лъсне, че забраил дигне скарата и препекал..., но .... ах и ох са си ми запазена марка и квато съм си скромна реших че трябва да споделя и с вас новото си съкровище. –Да доверя, за мен гъбите и ястията, дето си спретвам с тях, са си истински съкровища. Изкелефещих се и с един ароматен доматетн сос с босилек и риган аз за канапе, за който го съзре, ама това щото лудото ленче не мирясва. Мое и без ич друго! Е хайде наздраве от нас с по чаша вино към това предястие.

туй преди
Изображение

туй отървания резил ама вкусен бешил вервайте ми
Изображение
Svetoslavoff1 - майстор
Кулинарните откровения на Съни ги чета само след като доволно съм обядвал/вечерял, че иначе си е мъка :)
Та като иде реч за гъбките, аз за срамотиите едва по-предната седмица открих магията на бял боб с пресни манатарки.
Но и догодина живот и здраве...
Съни - специалист
Ох манатаркиииииии...... Таз година само две три забърсахме ама то щот миналата година успях цял буркан бастисам по път, набрани и приготвени, но не сконсервирани. Излекува ме факта че пътят водеше към морето. Таз година само две три намерихме и надлежно засушила и пази с калашник за... ами и аж не знам йощ за що ще се отсвидя от самата себе си да им посегна. Но пък и сърнели и челядинки и рижики проимах, че и ги пробвах да няма пироговки из тях та спокойна за гъбените си нужди.
Pgv64 - специалист
Христос воскресе! Нещо се позагубихте по тази тема по повод манатарките .За хората които предпочитат праснце пред агънце ,като мен , ето една идейка:
Кило и половина някъде свинско вратле от малко прасе.
половин кг. манатарки
две червени чушки и две зелени севрийки.
глава лук и още една червен лук големички
две три скилитки чесън
масло , олио и подправки.
Вратлето се нарязва на пържолки по един пръст дебели ,които ги разделяме на две.Поръсваме с кимион и ч. пипер и сол.Оставяме ги да отлежат за час два.(аз го правя от предния ден).Запечатваме ги в тигана с олио и ги мятаме в гърнето В същата мазнинка (от която хвърляме 2/3) и добавяме лъжица масло ,задушаваме за около 4-5 мин лука нарязан на шайби, чушките манатарките и малко магданоз, и черен пипер.Всико това в гърнето с стотина мл. бяло качествено вино или розе. Доливаме водица почти да покрие всичките продукти в гърнето и слагаме за капак малко сос уочестър.Който обича пикантно ,може да сложи и една две лютиви пиперки.Слагаме капачето на гърнето и го мятаме в студената фурна .Включваме на 190-200 гр. ,докато заври и намаляваме на 150-160гр. и така около 4 часа минимум.После изключваме фурната и оставяме ястието да почине половин час, докато ние преглъщаме и точим лиги около него :-D Накрая се нахвърляме и... то свършвааа!
Прикачен файл:
0-02-05-5bb44766964029402cf30bb16712146a3385721e7e5171022f893f258e123c45-a_full.jpg
Да ви е сладкоооо!
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33

Тема ""Направи сама" на печката :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: