• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 33
Съвети за начинаещи готвачи.
Съни - специалист
Като новак във форума реших да се самоизтъкна с няколко идеи било за празници, било за делници, за нашата трапеза. Знам колко чесане отива на една домакиня по нежната главица да измисли подходящо вкусно меню и затова предлагам тук да показваме идеи и да се хвалим с последните си кулинарни подвизи. Като казвам домакини, от опит знам, че отново не можем да минем без сигурната мъжка сила и опора та съм сигурна ще спомогнете и вие мъже кулинари и табиетлии. Нета е необятен откъм рецепти, но си е пък друго да го видиш доказано изпробвано и изкоментирано.

И сега идва момента да избера първата си фантасмагория за вас/държа да отбележа, че много от идеите съм почерпила от нета и благодаря за тях, но аз ще ви покажа само това, което сама съм сътворила с мойте си скромни способности и фантазии/. Ами да започнем с една разядка заради, която ми пренебрегнаха пържолите едни скъпи гости. Още им гоня карез. Необходимо ви е следното:
Хляб нарязан, хубаво е да е от онзи за тостове, но става и с франзели и въобще..хляб, масло или друга алтернативна мазнина/ аз според имам често съм смесвала или заменяла със зехтин, че и олио, че и маргарин/, чесън за който обича поне две скилидки, а може да бъде заменен и с чесън на гранули, и подправки като мойте любимите са самардала и мащерка- най често разполагам със суха. Та режа хляба на форми каквито са ми проговорили звездите и редя в тава. Маслото или избраната мазнина загрявам, но без да запържвам и овкусявам с подправките. Който не предпочете самардала да предвиди и мъничко сол. Мажа ромбовете и всякакви други форми хляб с тази смес и засилвам във фурната където на 180-200 градуса залепвам нос, че те стават бързо и трябва да се внимава. Като видя хубав златист цвят на тостчетата си вадя и поднасям със следното дип с орехи:
За него ви трябва едно пакетче крема сирене, две лъжици прясно мляко и една шепа счукани орехи. Всичкото това чудо просто минавам с пасатора и е готово.

И нали ви казвам. На едни определени сладури пържолите за основно, нещо им дойдоха в повече след това нищо подобно. Ето как изглежда в мое изпълнение:

Изображение
batkotony - специалист
Ужас!Ослюнчих се ... :)
Съни - специалист
batkotony написа:
Ужас!Ослюнчих се ... :)
АААА чакай малко да представя палачивковата торта. Тя поне наяжда и ша го докара на предястие. Ама като гледам как съм я написала и аз не се разбирам. Ще се редактираме по липса на друг преводач хихи.
batkotony - специалист
Вербувам те за Валандар-темата,тъй на знаеш...Сигурен съм,че и там ще направиш чудеса. :)
torbalan - Дървен философ
Съни написа:
... и да се хвалим с последните си кулинарни подвизи...
И аз да се пофала, въпреки че вместо "нежна главица" имам "космата кратуна" :)

Тази вечер запържих 4 пилешки бутчета, после запържих един мексикански микс и една глава чесън, но като го чистя оставам скилидките с люспите, в същото олио... После всичко в гювеча и около 3 часа на 160 градуса...
Подправки - чер пипер, кимион, риган, босилек...

Мисля, че стана чудно вкусно :)
Съни - специалист
batkotony написа:
Вербувам те за Валандар-темата,тъй на знаеш...Сигурен съм,че и там ще направиш чудеса. :)
Туй чудо не ми е на английски нещо - пояснявам - аз проклета даскалица по алангле. Но ми стана любопитно и ще се вербувам като си взема речника и си попреведа туй онуй.
Съни - специалист
torbalan написа:
Съни написа:
... и да се хвалим с последните си кулинарни подвизи...
И аз да се пофала, въпреки че вместо "нежна главица" имам "космата кратуна" :)

Тази вечер запържих 4 пилешки бутчета, после запържих един мексикански микс и една глава чесън, но като го чистя оставам скилидките с люспите, в същото олио... После всичко в гювеча и около 3 часа на 160 градуса...
Подправки - чер пипер, кимион, риган, босилек...

Мисля, че стана чудно вкусно :)
Те "кратуните" повечко повнят като например, че е несравним аромата на запържен в зехтин или масло небелен чесън. Бутчета рядко пържа щото сме повече от "печената" партия - по стомашни и други дъртози неразположения, обаче и "пържената" обичам аз. А подправките са мммммммм за моя вкус.
torbalan - Дървен философ
Валандър само да отбележа е на чист български!

Кръстено е устройството на Вальо, ако не бъркам :)

Изображение

Да кажем нещо такова...
Съни - специалист
Ан' тъй фтасах я като ми го онагледи. Или по точно ненагледния го фтаса, че и ша му замирише. Мойто устройство е една "Първа доменна", обаче си е чисто барбекю с фасон на "Сещай се!" Туй вече ще ми спести доста неща по суетнята около по прецизното и зеленчуково оформяне на хубавините там. За английския се бъзикам.
torbalan - Дървен философ
Ми с две думи - диск от дискова брана се ползва за нещо като голям тиган...
Отдолу му се пали огън и те така...

Не съм ползвал такова, за това го коментирам само от страни :)


Иначе аз за сега у нас на огъня само проста скара ползвам :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 33

Тема ""Направи сама" на печката :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: