• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
Съвети за начинаещи готвачи.
Съни - специалист
Теди написа:
Бах тая тученица, само я скубя между доматите, а тя се ручала ... :?
Ам то се руча ама ти кат трудно пасеш та ша скубеш там. И за да оттиквя темата едно предложение за предястие което правих като ме почнаха краставиците в градината. Нищо особено не е както и всичките ми произведения. Просто почерпих идея, че вместо с млечен пастет, който обикновено правя с крема сирене и чесън и копър и нам що си, мога да ги напълня с хайвер. Хайвера ми се случи вълшебен та много си ги харесах бебетата. В него - хайвера де- турих само малко лимонче и гарнирах със зелена маслинка и копърче - та както винаги пиша да гоним и фасонт.
Ето ги сладурчетата ми

Изображение

Изображение
Съни - специалист
И да не помислите, че ся мързелувам на Тръна-града, дет пак съм се завряла, ето какво правих от онез дни. В чест на половина, не го правих сама тоз доматен сок.

Изображение

И първото ми бурканче сушени чери доматчета, изсушени наистина на слънце и удавени в зехтин, чесън и босилек. Това второто си го направих сювсем самичка пък.

Изображение
filmatoplo - майстор
:) Блазе му на приятеля ти .
Съни - специалист
Салата печено кьопаво
Да разкажа и за една салатка дето сътворих като ми тръснаха и първото транш патладжан от градината. Викам си ся то че ме излъгаха с разсада че ще е бял пък той чисто син то аз ще си го ям, е и тато де, ама ся нема сми въртя кьополу. Та кво да го струвам, се чудих. И измислих аз да извадя сача, щот като една умница зарязала валандъра в Найскър-в превод Нови Искър- а фотОграфът пък блееше в тела-компа си и не запалил Първа доменна - в превод барбекюто на дърва, и реших че вместо да меля компонентите ще ги запека аз убаво на сача и ша го реша кьополуту - кьопавото като салата. Идеята ми дойде от една салата дето правим като летуваме на Арапя на къмпинга. Просто този път реших да я направя печена. За целта просто опекох на сача резени домати, лук, чесън скилидки, чушки и въпросния пусти разкошен и градински, но син патлиджан. Ето как изглежждат , но само половината неща щот фотото му сипнах една ракия на средата и взе, че забрави снима баш патлиджана и чушките.
доматките...

Изображение

лучеца...

Изображение

и чесънчето

Изображение

както казах печените нарязани на едро зелени чушки-пак от градината- и патлиджана си ги представете. Получи се таквоз щото аз им дадох само малко да опитат и да си получа бравото. А другото надлежно запрях в буркани и стерилизирах за 10м.

Изображение

сори че настарни буркана ама нинам как го изправя, макар в щайгата да са си прави бурканите де, хихи.
Съни - специалист
И сега щот нали изцапала сача пък имаше и кой го зачисти после метнах и едни пражолки с лук-пак печен- за гарнитура на салатата. Тез благоволих не запирам никъде и се хапнаха. Имах лека критика, че леко мазно от соса и тип пържопечене съм докарала, ама кой нище да не яде. Аз си ги долюбих.

Изображение

Изображение
kuger - майстор
Чудя се, как Теди се събира на снимката от аватара :?
Svetoslavoff1 - майстор
Бе в тая жега как имате ищах за мръвка?(младата мръвка, за която се облизва Андри01 е друга работа) :)
:partyman:
Andri01 - майстор
Я стига бе! То на 100 години ,ко му остава друго на човек,освен "облизването" ? ...."Зад всяка красива жена,стои по един мъж....да зяпа задника и"! То май не е за "печката",но пък и има различни видове"глад" все пак,нали?
kuger - майстор
Svetoslavoff1 написа:
Бе в тая жега как имате ищах за мръвка?(младата мръвка, за която се облизва Андри01 е друга работа) :)
:partyman:
То за облизаната от Андри01, и аз се облизвам, но само. За тая вечер съм си приготвил едни свински гърдички, мариновани за скара. Ще се мъча да ги прекарам със студена биричка :-D , ама преди това ще дръпна една :? ракийка със салата сладък домашен домат, печена капия и кабасоански лук /бял/
Окапах се, изивинете! :-D
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33

Тема ""Направи сама" на печката :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: