• 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
Съвети за начинаещи готвачи.
kuger - майстор
nv952 написа:
Тука сте се събрали готвачи и затова ще питам нещо :)
Нещото дето ще се готви е стек от младо телешко...колко е младо не се знаЙ :-D
Мисля да го правя на барбекю :? Кво ще кажете. :?:
Ще ми идват гости(нки :-D )
Взех че се похвалих че имам барбекю :wallbash: и ся трябва да го пробваме :razz: и не само него. :roll:
Светнете ме как да стане вкусно туй телешко. :?
ТелИшко на скара не съм правил. Кога чакаш важни гости, правиш нещо многократно пробвано!!
Така няма да се изложиш, капиш?
nv952 - майстор
Те не са чак толкоз важни. :)
На тях няколко бутилки пиинИ и Тони стораро и ще са доволни :lol:
Иначе първо ще пробвам и тогава ще го правя за пред хора. :)но някой съвет в от процеса на приготвяне няма да е излишен.
kuger - майстор
Телешкото е доста по-особено за приготвяне, малка грешка и си имаш подметки за кубинките :-D Тука акъл не давам!
Kasap - специалист
nv952 написа:
Взех че се похвалих че имам барбекю :wallbash: и ся трябва да го пробваме :razz: и не само него. :roll:
Светнете ме как да стане вкусно туй телешко. :?
Ми що не взе свинки бе, човек? Както и да е... телешкото е проблем. В бг сме свикнали на по-препеченко, а доброто телешко е "кърваво" отвътре. Аз бих го мариновал с бира, лук и соев сос. Парченца дебели 2 пръста, относително висока температура на скарата /разпалваш жаравата яко, аз ползвам пистолет за горещ въздух/. Подмяташ го да се пече и обръщаш на 2 минути и мажеш с четка маринатата. Можеш скришно да го бодваш с вилица. ;) Докато влиза с усилие, не си го предобрил. Когато решиш, че е почти готово - сваляй го от огъня.

П.С. И дървените въглища са важни - търси "Росима".
lov - майстор
Само ми разваляте диетата с тези рецепти. То и за това умишлено избягвах да влизам в темата.

За пилето в тенекия има още една варация по темата. В место шиш се ползва бутилка с бира. Всъщнос майстора по печенето отпива два юнаки гълтока след като я отвори и долива около половин пръст олио в шишето както е с бирата.В шишето да остане около 2/3 бира. Пилето измито мариновано и нагласено който както си знае скършва се както на картинките се надява на шишето. За скъшването ако някой не знае какво означава да се заплетат кълките под крилете. От долу пак се слага тавичка и в нея може да се сложат още вкусотии.. Аз кога имам шпековам и с беконче като задължително овивам една лентичка около шийката. Захлупвате с тенекето и на татък е ясно да ви е вкусно.
bulhomes2 - майстор
Мамка му, едно време само пиенето ни интересуваше - водка с кола, джин с тоник, ... Никой не мислеше за мезета. Па сега ако няма петшеснаесе вида салати и мезелъци - бедно ни са види.
Теди - специалист
Е, пораснахме и хамалските напивания като млади нито ни отиват но годините, нито можем да ги издържим. :? :lol:
Съни - специалист
Отдавна не съм писала та да намина за малко с едно ново откритие. Значи аз като една видна столичанка в повече и още по- видна новоизлюпена, през плет не виждала, но мераклийка-земеделка, са запознах таз година освен с тънкостите на копане с мотика и с един нечуван от мен сорт тиквички. Това че е нечуван означава сигурно, че просто аз не съм го чувала / ти да видиш изненада - а пък лягам и ставам с различните сортове зеленчуци/, но определено ме впечатли с качествата си та ви представям новото си ястие на име АРЖЕНТИНКИ:

Странно име за нещо, което иначе съм кръстила „Пълнени тиквички вместо пълнени чушки“. Кръстено е така защото направата на плънката си е като за пълнени чушки. Просто пълня не чушки, а тиквички- наречени аржентински, които моя непросветена милост откри таз година, че съществуват. Освен, че научих за тях обачи, успях и да засадя в градината та ся имам да си пълня или пържа или квото там ги реша. Различното им е кръглата форма и по- жълтото месо. Освен това са и по-бедни на вода и определено много вкусни. За много хора това навярно не е никаква новост ама аз как да се не изфукам, че научил нещо, ощи повече и отгледал, че и сготвил хихихи.

URL=http://fastpic.ru/view/70/2015/0807/_f6 ... 4.jpg.html]Изображение[/URL]

Изображение
kuger - майстор
Варени, като пълнени чушки в бял сос, или печени в тава? Май на варени ми изглеждат.
Съни - специалист
Печени са в тавата. Соса после отгоре го ливнах.
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33

Тема ""Направи сама" на печката :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: