• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
Съвети за начинаещи готвачи.
kuger - майстор
Благодаря, ще се изпробва!
Andri01 - майстор
Онова," домашния ми любимец" от предната година сбира ,срязва по на 2/две/20-на броя такъв зелечук и ги праща да отнемат от въздухоплавателното пространство ФъФ фризера зимъска! Га се подсети / или аз подритна/ се вадят,и Фъф фурната по същата рецепта под покривчето на фолиото с последващо пречане като курортист на плажа. Тикветата обаче са чешит-тъмно зелени / на цвят,не на Фкус/,без семе :? От съдържанието им прави чишит разядка: чесан,майонеза,малко кисело мляко, щипка копърчец и това минато за кеф през бъркачката! Мммм с пречеени хапки е върха за ракийка. :partyman:
Svetoslavoff1 - майстор
Кат е "затиквила" темата и аз да споделя:
От първата ръка та чак до есента често си правим тн "ладийки" - срязва се по дължина на две тиквичката, с лъжица се изстъргва внимателно, така че да остане стена на "ладийката" поне около 5мм. С изстърганото и каквото има друго се подготвя плънката, малко оризец, сиренце, понякога за по-плътен вкус може да се нареже крехък зелен боб. Има място за импровизации. В тавичка се нареждат, между тях остатъка от плънката, малко водичка и във фурната. Към края може да се залее с нещо яйчице с млекце или още в началото да се наредят отгоре резенчета домат.
Е, накрая ако е артисал някой лев може и пармезан да се настърже при сервирането.
:partyman:
Andri01 - майстор
"пармезан" = активен антифашист такъв! Ето на кого са вдигнали пенсията! Честито и да почерпиш,де!
Svetoslavoff1 - майстор
Нали си градски, да те открехна, пък ще почерпиш :)))
Буца краве сирене оставям поне няколко месеца в хладилника, като периодично я обръщам, в началото върху салфетка да попива водата. Полека-лека се смалява, пожълтява и изсъхва.
Е те ти го пармезана!
:partyman:
Andri01 - майстор
Готово-има го черпенето :). Ама дай го ручамИ преди на се смали,а? Иначе язък за водата,дето ни я дават със сиренето.
crez - майстор
Зелените тиквички са холандси сорт,само такива сея, почти без семки с много плътна консистенция и прекрасни за пълнене. Това ми е любимото ястие. Вчера пробвах салата от тлъстига (тученица и т.нhttp://bilki.bg/encyclopedia-bilki/tuchenitsa.html бурен в градината (само листата). :? Оказа се вкусна салата, с вкус на прясна маруля.
Andri01 - майстор
И аз съм застлан с този троскот,между редовете на доматите. Но само тученицата не върви. Виж към доматките и краставичките-да и тръгва след ракийката по канален ред :partyman:
lov - майстор
Съни написа:
Печени са в тавата. Соса после отгоре го ливнах.
По край тиквичките може да напълниш и някой домат със същата плънка. Много добре си пасват вкусовете при такава комбинация. В началото в къщи домата се пълнеше когато има хартисала плънка да не ходи зян. А сега задължително има сложени 50:50
Теди - специалист
Бах тая тученица, само я скубя между доматите, а тя се ручала ... :?
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33

Тема ""Направи сама" на печката :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: