• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 33
Съвети за начинаещи готвачи.
zmiori - специалист
bulhomes2 написа:
nv952 написа:
...Бяхте ли виждали нещо подобно до сега :?:
Поне преди 3 години съм го правил...
Аз не съм го виждал до сега ама съм страшно радостен че го видях.
Благодаря на колегите, на първия за това че го показа на втория че го разясни.
Съни - специалист
БРАВО МОМЧЕТА. Ето защо не спирам обяснявам аз, че това онова и още... си е момата нек са щура ама момъка ако е УфатЕн ша го бъде. Аз ще се възстановя, но няма да забравя моето момче, колко неснимани, но вкусни вечери ми поднесе.
kuger - майстор
Съни написа:
БРАВО МОМЧЕТА. Ето защо не спирам обяснявам аз, че това онова и още... си е момата нек са щура ама момъка ако е УфатЕн ша го бъде. Аз ще се възстановя, но няма да забравя моето момче, колко неснимани, но вкусни вечери ми поднесе.
Жив и здрав да ти е Теди /по твоему Тошо/, ама май си му "спряла тока", та не се е включвал скоро :-D
stiv1961 - майстор
kuger написа:
Жив и здрав да ти е Теди /по твоему Тошо/, ама май си му "спряла тока", та не се е включвал скоро :-D
Ми то от готвене не му остава време да се включи горкия :-D
Съни - специалист
Хихихи ама знам аз как да спирам тока, нъл? Не че не го ошашавих, ама не вервам туй да му е причината да не пише. Както и да е по темата днес ша правя САМА и пак и отново... шкембе. Той за отмъщение ми въвежда некви традиции тук да съм правела всяка седмица ама ша я увидя аз таз работа.
gogo7777 - майстор
Пууууу....е тия вкусотии ми липсват най-много. Нямам търпение да се прибера и да подгрея целият арсенал от табиетлийска техника....скара, пещ, плоча, валандър.... :)
Теди - специалист
Да се похваля и аз по мойта част обаче. По трънско на Велик ден си понабрах от любимата салатка мечи лук/див чесън или иначе казано левурда. Мноо я тача за мезе на ракийката ...
Правя си я с кисело млекце, олио и малко лимонче единия вариант или със сиренце, лимонче пак и олио/зехтин. :prayer: :drinkers:

Изображение
Изображение
Изображение
kuger - майстор
[quote="Теди"]Да се похваля и аз по мойта част обаче. По трънско на Велик ден си понабрах от любимата салатка мечи лук/див чесън или иначе казано левурда. Мноо я тача за мезе на ракийката ...
Правя си я с кисело млекце, олио и малко лимонче единия вариант или със сиренце, лимонче пак и олио/зехтин. :prayer: :drinkers:

Хе, човек трябва само да те подбутне, а :-D
:partyman:
nv952 - майстор
Тука сте се събрали готвачи и затова ще питам нещо :)
Нещото дето ще се готви е стек от младо телешко...колко е младо не се знаЙ :-D
Мисля да го правя на барбекю :? Кво ще кажете. :?:
Ще ми идват гости(нки :-D )
Взех че се похвалих че имам барбекю :wallbash: и ся трябва да го пробваме :razz: и не само него. :roll:
Светнете ме как да стане вкусно туй телешко. :?
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 33

Тема ""Направи сама" на печката :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: