• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 33
Съвети за начинаещи готвачи.
Andri01 - майстор
Ми то станало подарък за тъщата...татул муЙ името...
Съни - специалист
Отдавна не съм се появявала в това местенце, но в извинителната ми бележка пише един куп неразбираеми неща и затова ще я пренебрегна и ще се похваля с новата си измишльотина. Ама верно си е моя и верно е измишльотина. Ако ви допадне опитайте, но знайте, че тайно, и още по явно, подозирам, че факторът, които ще изтъкна, е съществен за феномена "обезпокоително тикнат до камината нос" — (Аве, пари, вей!) — баш преди да измъркам: "Готово ееееее...!".
Ще ви разказвам сега за един Прасчо, който тръгнал на гости на приятеля си Картофчо, но както бодро, бодро си крачел по пътя, се спънал в един дънер и паднал, преди да види — замислен за приятното изживяване, което му предстояло — как вкупом и сухата мащерка и кимионът и черният пипер, зад когото неизменно пазел и кориандърът, преграждат пътя му. Стреснат, той скочил на крака и понечил да побегне, но врагът бил многочислен и го повалил на земята.
Не след дълго, от близката горичка се появили още и Сър Уорчестър и Лейди Редуин. Ала те нежно го прегърнали и му обещали, че ще се чувства чудесно в уютния им замък. Прасчо се поколебал, но Милейди ухаела така приятно, а от Лорда се излъчвала такава сигурност и власт, че си казал: "Какво пък? Ще си почина малко да се съвзема и ще продължа". Горкият Прасчо! Мислел, че само ще пренощува и ще продължи…
И те потеглили към замъка. По пътя Лейди Редуин била много мила и непрекъснато го питала дали има нужда от нещо, а Лордът, макар и странен, бил любезен и не будел заплаха. Прасчо се отпуснал и дори подремнал за мъничко. Така изминал един ден.
Вече наближавали когато нашият герой разтъркал сънено очи. Някой или нещо се опитвало настойчиво да го събуди.
- Прасчо? Прасчоооо?!
- Кой е?
- Херцогиня Найскър.
- Май лейди, наистина ли сте вие?
- Аз съм, Прасчо. Сега ме чуй добре. Лукчо те чака в замъка. Когато пристигнете, искам да отидеш в другата зала. Искам да отидеш при него.
- Но аз съм тръгнал на гости на Картофчо, милейди.
- Картофчо също вече пътува насам. Направи каквото ти казвам и всичко ще е наред.
- Разбира се, Милейди.
Прасчо бил объркан, но щом Лейди Найскър го молела щял да направи всичко за нея. Само недоумявал какво прави Лукчо в другата зала и защо Картофчо не му бе споменал, че също ще идва. "Странно", мърморел си, когато внезапно насреща му се изпречила голяма зала, обвита в огнени отблясъци. "Нима Лукчо е там? И той ли тябва да отиде там?"
- Лукчо?
- Прасчо къде си? Защо се бавиш?
- Идвам Лукчо, но...?!
- Тихо! Не чуваш ли?
- Какво?
- Лейди Найскър ни е организирала парти. Лорд Уорчестър и Лейди Редуин, аз и ти, Картофчо и дори Гъбарка ще дойдат. Когато се съберем всички, ще ни сервират заедно с най-отбраните вина от избата си. Ще дойде дори Лорд Блу — не спираше Лукчо.
- Но къде са Картофчо и Гъбарка тогава? Аз едвам те открих.
- Не се тревожи. Лейди Найскър каза, че ще дойдат всеки момент.
Въпреки думите на приятелите си и най-вече нежните уверения на Лейди Редуин, Прасчо си оставаше напрегнат и недоверчив. И тогава вратите на залата се отвориха отново и Картофчо и Гъбарка влязоха ръка за ръка с погледи, вперени в неговия.
- Прасчо, ще празнуваме ли?
- Разбира се приятели.
-За Лейди Найскър! — отекнаха възгласи.
- За приятелите! — извиси глас Прасчо.

След тази НЕвесела история, на Лейдито се пада честта да обясни все пак, че това е рецепта.
Легенда:
Прасчо: Свинско някакво, в моя случай плешка, около 1кг.
Треви: Тревата тук е суха мащерка, останалите подправки са щипка черен пипер, щипка червен пипер, сол, 1ч.л. кимион, 1ч.л. кориандър;
Лейди Редуин: чаша червено домашно вино;
Лорд Уорчестър: Сос Уорчестър;
Лукчо: Две глави лук нарязани на едро;
Картофчо: Къде 6 картофа, нарязани на кръгове, с които покрих гюведжетата и естест ми забиха въпрос: "Мамо това картоф ли е?."
Гъбарка: гъбки каквито имате (в моя случай половин буркан пачи крак — безобразно вкусни, което си е енигма, като не съм ги правила аз, хихи);
Лорд Блу: изсмукано от пръстите име, ама кво да правя като турих малко синьо сирене отгоре за разкош, че нали съм Май Лейди.
Другата зала: Две големи Троянски гюведжета (и едно по-манечко за чавето).
Голямата зала, обвита в огнени отбясъци: една мънечка печка камина на дърва ама с фурнаааааа...


Изображение Изображение
Andri01 - майстор
За много Години Съни! Айде свинските дни и нищо поотминаха,дай нещо разтоварващо /еее,не лопатата на двора де/,че кантара и той пари струва-не отива да го трошим,я! :partyman:
Съни - специалист
За много години на всички. Нещо ме завъртя шайбата новогодишно, но да сме здрави само. Замислям да представя една чудесия, но да сколасам с време да я опаковам в правилния сюжет, хихи. Знаете, че при мен требе има казус все. Инак за снощния боб с пушените ребра кво да разправям. Боб като боб вкусен но скучен. Та друг Лорд ша да е. Ама леко- тежко квот' доди.
Съни - специалист
Всички хубави неща имат край. Тъжно но факт. Та днес искам да ви разкажа за един такъв край. Той роди и името на рецептата „ Прощална сьомга“. За какво иде реч? Помните, разказвах ви как научих ненагледния яде риба, но само ако е сьомга моля, и все пак риба де. Сега да разкажа как успях всъщност. Едни много дълги семейни години мойта неволя беше само да обикалям рибарския като гаврошче отвън защото вкъщи риба ям само аз. Е за какво да я готвя тогаз? Дип че идваше Никулден та да изгледам в стил „Нема не искам!“ и да пробутам нещо рибно на масата. Така си беше докато един светъл ден мойта претенция се донесе дома и гордо тръсна цяло кило и кусур сьомга молам ви са. Аз загледах тъпо и не мога сваря даже питам как тъй ве? Обяснено ми беше, че сестра му където работи имало едно момче със златни ръце, но и златно сърце защото когато транжирало там рибата всъщност им давало възможност на служителите да си закупят не рагу а чисти филета сьомга, на цена 5 лева представете си. И сестричката веднаги за бати да има. Бати бая подозрително гледаше нищо че беше снабден и с рецепта от сестрата / идеше ми да го тресна с нещо – рецепти ша ми нарежда той/, но до вечерта всичкото подозрение замина. Разказах ви вече за тази точно сьомга. Оттогаз таз рибка започна редовно да присъства на трапезата ни /ми така де, 5 льова само/ ама и аз бая неща си експериментирах. Днес обаче трябва да туря точка на таз убавиня щото въпросното златно момче взе че напусна. Толкоз по въпроса с далаверата, ама аз не съжалявам щот Тошо вече знае че обича сьомга и повече няма да подминавам рибарския жално. Ще си я купувам колкото и да струва щот знам, че ще бъде уважена по достойнство. На вашето внимание какво сътворих с последната порция разкош и мисля вече е ясно защо я кръстих „Прощална“:
Сьомга с песто и сушени домати
Такааам, кат ша е за последно викам си ся това требе изтрепе рибата. Е тя утрепана вече, ама и аз ощи еднаж. Та сядам си чета надиплените файлове с рецепти за сьомга и както винаги става четох кво четох, събрах пет идеи и си измишльотих моя си рецепта. Филенцата осолих и опиперих и посли омазах хубаво със смес от заджуркани заедно три сигур лъжици готово песто дженовезе, два лъжици сос териаки, сока на един лимон и една чаша бяло вино/ в моя случай червено – такова имах – ама домашно и разкошно собствено производство та ич не се замислих преди да го ливна/. Така маринована рибката поспа два часа в ладното. По принцип мисля че и половин час стига, но аз имах време и я артисах за два. Толкоз му е философията. После я разположих в тавата и отгоре върху всяко филе нарязах лук на шайби върху които пък щедро настаних резени сушен домат от безценния буркан / кой пък не си изпонасуши сам света догодина пък на – вече втора година се каня само, ама.../. Завих с едно фолио и намъкнах във фурната над камината на дърва дето си поимвам от скоро. А, естествено добавих и малко водичка в тавата както и маринатата, в която спаха филенцата. Исках лучеца първо ми се позадуши. След около час махнах фолиото, а малко по късно вече гледах хитро как някои доволно мляскат с ах и ох в почивките, да поддържат навиреното ми носле под прав ъгъл офкорст. Ето как изглежда за който ще се престраши да я пробва. Де да знам, можи да има и други златни момчета със златни сърца дето да раздават филенца за по пет льова килото.



Изображение

Изображение
Последна промяна от Съни на нед яну 18, 2015 12:38 pm, променено общо 2 пъти.
Съни - специалист
Пиян Гривлакс

Туй чудо са появи защото последната ми партида сьомга пристигна в невъзпитаното количество от кило и половина, естествено замразено накуп от умната ми зълвичка, та като размразих и сготвих остана и за още нещо дето трябва се натвори сега. Затова реших да го оползотворя по този начин пък дори и сама да си го омета после /- Ама де тоз късмет пусто?/. Ето за какво иде реч:
Артисалите ми шест филенца натъмъних по две по две да са на размер, да стават да ги правя на сандувич. След това измъкнах свежото фолио и отрязах три достатъчни за да има и за увиване парчета. Върху всяко фолио наръсих щедро с морска сол и отгоре сложих по парче риба, което олях с узо/ оттук името – ша са опианчваме начи/, което значи че полях с лъжица алкохол всяко парче. След това наръсих с настъргана кора от лимон / в рецептата имаше и кора от портокал също, обачи аз нямвал та.../. Оттук се продължава с щипка кайенски пипер и люспи чили, но аз не продължих с нито едното. Кайенския пипер можех да си набавя от подправката за риба на котани ама за целта требеше се метна на маршрутката до Трън – съответно пропуснах, а чилито изобще не съм си и помисляла да слагам. Имам си буркан люти чушки ако искам да докарам драконов дъх. Но ги споменавам защото присъстват в рецептата, а вкусове колкото хората, така че... Продължава се с второто парче риба, което се поставя отгоре и се олива и наръсва със същите подправки. Полученият сандвич се увива стегнато във фолиото и се забравя в хладилника за три дни. След това се отвиват, измиват от солта и са готови за консумация. Аз ги съхранявам като отново ги увивам във фолио като помежду им поставям стрък пресен копър /естествено защото забравих сухия дето можех наръся още докато се сушат/. Приложението на това мезе е голямо. В салати, напрао от фолиото, за който неа нерви направи едни малки хапки, каквито смятам да ви предложа тук. Аве всеки ще си му намери колая как точно го обича. Но аз тези хапки много ги тача – супер мезенце за бяло вино или узо. Да си кажа право и ракията ми ич не се разсърди когато я омезих с тях.
Правя следното: Нарязвам хляб на малки хапки / последния път търпях критика, че трябвало да бъдат още по-малки та ша са допоправя хихи/ и ги правя както си правя брускетите – Мажа с разтопено масло, което съм наръсила предварително със смляна суха мащерка и чесън на гранули сух. Запичам за пет минути във фурната. Брускетите после мажа със сирене крема, ама от онез дето продават за мазане вече, с разни кой каква нацелил подправка или кисели краставички или нам кво. Отгоре редя тънко нарязан гривлакс и цопвам по парченце маслина за да сме изискани ся и щот нали сме рязали, начи мноо сме се препотили и нищо по малко от „Браво на теб!“ нема ни успокои. Ето как изглежда фантасмагорията, но да си кажа и снощи пак си получих „Бравото“ и май, ама за ЮНИ не знам, не ма лъжат, че е вкуснота.

Изображение

Изображение

А ето и едно старо изпълнение, в което въобще не съм си играла да препичам хлебчето:

Изображение
nv952 - майстор
За първи път ще пиша за манджи!ама тва просто ...Лигите ми текнаха.В Бургас ги имаме :prayer: :supz:
И в Приморско имало..казвали се "картофено торнадо" :-D
Та затова ще споделя и с вас.Също така сега един колега ми каза че у ОЛХ продавали такива машинки. :?
https://www.facebook.com/video.php?v=10152829192126006
Нещо телешоп не ми харесва :? Но ако не намеря другаде мисля да си взема едно :-D
http://www.tehnoshop.info/productv/2245 ... shish.html
kuger - майстор
За да не пускам нова тема, ще ползвам тая на Съни /къде се изгуби?/.
Та това сътворихме с жената:
http://kuger.snimka.bg/cooking/velikden.861458.35204892
Аз, тъй като по-разбиращ от яйца, ги майсторих, жената бе по козунаците.
Andri01 - майстор
Браво !И сега кво - с жената чакате с нетърпение да дойде утре,че да се чукате нали - с яйцата де /това за мръсниците,дето се подхилват в момента/ :).
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 33

Тема ""Направи сама" на печката :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: