• 1
  • 2
Съвети за начинаещи готвачи.
filmatoplo - майстор
И аз гледам зайци , смях не смях :lol: , та жената обеща да ми направи един със зеления за 1 май :partyman:
Илчо Илиев - майстор
Е ко, ако имаш някой сериозен великан...има някои колят по-малки агнета...
Пълнен заек с гъби и карантията и мноооого зеления е много добра идея за празниците, е не баш като агнешко/ярешко,но....като няма риба и медузата минава за рак...
MMIel - специалист
Позамряла ми се вижда тая тема. :?
Докато се чудя какво ще се яде тая вечер, че жената с децата все по разходки и не и остава време да наготви :axe: и се сещам за зайците(щото от 3 дена не сме яли заек :-D ). Ударих един и по бързата рецепта: омазвам го с чисто масло и подправки -чсън, червен пипер(сладък заради децата), малко черен пипер, майорана, малко розмарин, сол, дафинов лист, горчица и съвсем леко кимион. Сложих го в йенското стъкло, добавих бяло вино и соев сос. На 220 градуса да кипне и го намалих на 150 и така се пече около 2-2,5 часа. Вместо да го поливам го обръщам на всеки 20-30 мин.
Още не е готов:
Прикачен файл:
IMG_20130803_194717.jpg
Умишлено не сложих дреболиите вътре при заека :-D И понеже ми писна от домати и краставици всяка вечер....
Бъбреци, дробче и сърце - малко е, но за 1-2 ракийки ще стигне :lol:
Сложих на котлона една тенджерка с вода и нарязаните на хапки дреболии кипнах за да им излезе мръсотията. Водата изхвърлих. Задуших лук в мазнина, като добавих и дробчета, като се позапържиха добавих - сол, черен пипер, майорана, чубрица, естрагон (тарос), джоджен (гюзум,мента - кой както му харесва), един домат минат през блендера, кафяна чашка вино и лъжичка мед. Къкри си на котлона докато ви хареса на гъстота.
Прикачен файл:
IMG_20130803_194542.jpg
Наздраве :partyman: Отивам да обръщам заека :cool:

Едит: Вече е готов:
Прикачен файл:
IMG_20130803_211415.jpg

:partyman:
Прикачен файл:
IMG_20130803_211152.jpg
Илчо Илиев - майстор
Специално за Милен,а и за всички зайчари, вече настана сезона на консервите от месо...
Заек консерва...
Зайците се колят и измиват добре,но не се изкисват,заешкото поема много вода..
Нарязва се на парчета,да могат да се наредят в буркан...
Месото се осолява-25гр/кг и се слага в съд с дренаж-няколко летвички на дъното,така престоява една нощ..
Месото се слага в тензух/гаца да се изкапе,трябва да е напълно сухо..
Подрежда се в буркани,слагат се подправки-чер пипер.бахар, даф. лист,според вкуса,не се залива с нищо...
Вари се 4 ч.
Пробвал съм и пържено,но не ми хареса...въпрос на вкус
  • 1
  • 2

Тема "Юруш на заешкото....." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: