Съвети за начинаещи готвачи.
Илчо Илиев - майстор
Днес се замъкнахме в Кауфландя и след доста търсене по рафта, Я открих...
Струва към 80ст за 40 гр и....се оказа,че не е това което се надявах, основно сол,а като вкус и аромат по ми прилича на нещо между сминдух и ...люцерна, изобщо няма аромат на чесън,а и да има е много слаб....абе не е като домашното, както твърдят и другите...
Е ,някой ден , ако намеря някой приятел от район в който вирее и ми изпрати, ще я пробвам...
teon - специалист
...да, аромата и вкуса е специфичен...няма много общо с чесъна...на някой им е неприятен, както междувпрочем и чесъна...
iivanov - майстор
Вторник смятам да ходя от Обзор надолу за самардала.Ако сега се извадят луковиците,дали ще се хванат?Все пак е активен растеж... :?
gogin - специалист
Аз я купувам от пикадили, с добро качество е, но с много малък грамаж и бързо свършва. Научих много приятели да я ядат :supz:
Илчо Илиев - майстор
Абе то убаву,че я има в Пикадили, но я кажи на коя фирма е пакетажа,че може и из други магазини да се намира..
аз дет я взех е на"МИА ФУУДС 21 ООД"-Перник,а иначе пише Per Voi.....Naturale Foods...

Снощи я пробвах на пържени картофи, но то от толкова сол не може да и се усети вкуса и аромата, но може би в суров вид да е по- добър вкуса...
Преди години пробвах да си суша магданоз за зимата,но се отказах....дали е люцерна или магданоз....няма разлика, та и при тази подправка, може би като се изсуши се губи повечето аромат..
iivanov - майстор
Ако не мине черна котка пътя,еконта устройва ли те да пратя прясна за проба?

Дано куриерите не го сметнат за тероризъм. :-D
masterval - майстор
Сега идвам от новия магазин в София на Хладилника. В Карфур я има насипна в едни плетени кошнички.
iivanov - майстор
Току що опитах разядка за хард любители. Вонята я сравнявам със синьото сирене,но вкусът е невероятен.Към 300 гр извара се слага сол и черен пипер на вкус.Смилат се 20-30стръка самардала и се разбърква с изварата.След това нацелувате жената да държи влага,щот в близките дни няма да сте за наближаване. :-D

Прикачен файл

20130428_200215.jpg
gogin - специалист
Илчо Илиев написа:
Абе то убаву,че я има в Пикадили, но я кажи на коя фирма е пакетажа,че може и из други магазини да се намира..
аз дет я взех е на"МИА ФУУДС 21 ООД"-Перник,а иначе пише Per Voi.....Naturale Foods...

Снощи я пробвах на пържени картофи, но то от толкова сол не може да и се усети вкуса и аромата, но може би в суров вид да е по- добър вкуса...
Преди години пробвах да си суша магданоз за зимата,но се отказах....дали е люцерна или магданоз....няма разлика, та и при тази подправка, може би като се изсуши се губи повечето аромат..
на биосет е тази в пикадили, дано ти хареса :partyman:
gogin - специалист
masterval написа:
Сега идвам от новия магазин в София на Хладилника. В Карфур я има насипна в едни плетени кошнички.
ще я пробвам тази от карфур и ще изразя мнение. до сега съм ползвал тази на биосет от пикадили :partyman:

Тема "Самардала" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: