Съвети за начинаещи готвачи.
илко илиев - специалист
Колеги и аз много я харесвам.Имах вуйна в гр. Твърдица ноято я приготвеше перфектно,но тя не е между живите.Аз съм от гр. Разград и ако някой ме намери или ми изпрати луковици ще съм мног благодарен.
zmiori - специалист
Има я в големи количества в Айтоския балкан, преди 2-3 години разбрах че я има в района на Елена но на изток и югоизток. Хората там я познават.
Наистина много трудно се прихваща. Започнах с 10-тина луковици и съм ги разсял на 4 места на тъщата в двора има над 20 , на вилата ми там се хванаха 3-4 но майками без да иска ги умори. На кумеца на вилата тази пролет видях 2 стръка. Имахме едно празно място на името на сестрами ,но тя го продаде и там имаше 2-3 стръка. Всичкото това започна през 1996г.
Има 5-6 луковици които дават семена но не се захващат масово. по 2-3 стръка нови излизат на година. На село вирееше под един каменен зид на северната му страна. На такова място и троскот няма да вире е ама това бе в изобилие. Като продавахме къщата забих една права лопата и колкото излязоха с това започнах но неще няма за "промишлено" количество.
Илчо Илиев - майстор
Е нема такова нещо по нашия край, има "левурда" или както тук и казват леорда...,но както описват в оная статия, е съвсем друго растение, макар,че на вкус е почти като чесън..
Не знам дали ще се получи ако тук се засеят луковици, щом при вас я има в диво състояние и пак трудно се завъжда в двор...
Казвате,че я имало по магазини като суха подправка, от къде може да се намери, аз поне не съм виждал из големите вериги..
Иначе чесъна си е много добра подправка за по-голямата част от манджите,а това вероятно има и други аромати,но.....дано някой ден имам щастието да я намеря..
teon - специалист
...не съм много сигурен но ми се струва,че на 'Carrefour' при насипните подправки съм виждал...ако има тая година ще опитам да събера малко семена...
filmatoplo - майстор
Харесва ми , но жената не дава да я ям -мирише на карабид :lol: , как седи въпроса с Левурдата .
iivanov - майстор
filmatoplo написа:
Харесва ми , но жената не дава да я ям -мирише на карабид :lol:
Ето начин да се избяга от съпружеските задължения. :-D
zmiori - специалист
Днес направих няколко снимки на моята "плантация", Ама телефона ми остана в другата стая а там жената вече спи. Ама си хапнах зелена салата с няколко стръка самардала.
При мен май е мутирала, доста по едра е от това което имаше на село.
Утре живот и здраве ще кача снимките.
Илчо Илиев - майстор
filmatoplo написа:
Харесва ми , но жената не дава да я ям -мирише на карабид :lol: , как седи въпроса с Левурдата .
Дивия чесън/левурда/леорда си е супер за салата, не е много лют, не е много смръдлив....абе като спанак, но с вкус и аромат на чесън,но по-слабо от баш чесъна...
Такова нещо за пръв път ядох в ботевградския балкан , но след години установих,че го има и из нашия край и при възможност си бера,но не съм пробвал да си засея в двора...
За сармаладата....като ходя по сериозните магазини и не забравя, ще търся да я видя що за чудо е това...
filmatoplo - майстор
Щеше да си купувам подправка Самардала -гледам само сол в пакетчето , това в Карфур , предполагам има по качествена в други опаковки. :)
iivanov - майстор
Гледам,в Биосет забъркват самардала http://www.bioset-bg.com/bgspices_bg.php

Тема "Самардала" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: