• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Съвети за начинаещи готвачи.
Andri01 - майстор
Някой използвал ли е бук-парчета или стърготини за оцветяване на ракия? Какъв е резултата? За дъб-ми е ясно,даже може да се използва т.н. "бяло меше", доколкото знам.
nikolson - майстор
Ползвал съм черничеви пръчки, канелени пръчки, карамелизирана захар и боя за сладки. Без последното, продължавам да ползвам другите.
Andri01 - майстор
Аз за сега ползвам черничеви пръчки и от синя слива / пратиха ми ги от троянския край/. Но имам букови стърготини за опушване ,и за това се интересувам,дали не може да се ползват и за оцветяване.
Pgv64 - специалист
Много добър резултат дава и ципата между ядките на орех.Омекотява ракията и и придава приятен карамелен цвят , като не я умирисва.Изпитан метод с годините! :-D
VLADO66 - майстор
Pgv64 написа:
Много добър резултат дава и ципата между ядките на орех.Омекотява ракията и и придава приятен карамелен цвят , като не я умирисва.Изпитан метод с годините! :-D
+1-става невероятно,но трябва да се следи степента на оцветяване защото в един момент придобива конячен цвят.Не че е лошо но е нетрадиционно :)
novgradski - специалист
Ползвам сушени сини сливи,но в отделен съд с по-голяма гърловина -защото като "поемат" от ракията-се надуват и...прецеждам.
monster18 - специалист
Пробвай със жълта сладкарска боя ,слага се много малко и става много приятен цвят;)
VLADO66 - майстор
И аз с такава боя тъмно синя,уж малко пък направих една водка с цвят и вид на мастило.Като се пиеше с портокалов сок имаше плиятен цвят на мента :-D
gogitko - специалист
Има един дъбов чипс специално за вино и ракия.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Оцветяване на ракия..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: