• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Съвети за начинаещи готвачи.
gnt69 - майстор
Andri01 написа:
Помпичка за аквариум, вкарва въздух . 15лв. е играта.
Това за колко време. :partyman:
plamen6703 - майстор
Два пъти в седмицата по около час, ако ти се занимава цял месец може да го правиш... Даже може да отделиш едно шише преди да почнеш "упражнението" да има за сравнителен анализ като приключиш :wink: :partyman:
sstefanov - майстор
Със сливови клечки пак става хубав цвят. Пробвали ли сте го?
kuger - майстор
Пробвал съм доста варианти за оцветяване и аериране. Най-добър ефект има /при мен/ с дъбов чипс. Имам френски средно и силно препечен, както и такъв американски. И двата вида от един и същ магазин. Ефекта с френския чипс по- ми подхожда, но това е въпрос на вкус. Ползвам силно препечения за по-бързо оцветяване, но тогава страда вкуса. Чипса предава вкус и аромат, такъв, че не се разбира ракията от какво е.
Аерирането го правя всеки ден, когато си пълня каничката с дажбата :-D
miroki - майстор
Аерирането го правя, като обърна веднъж тубата. Ако е пластмасова я отварям и смачквам да излезе въздуха и пускам да си вземе нов. Дамаджаните отварям за проба и разклащам.
...
Ей, на всяко писане ме кара да се логна пак и ми го няма написаното. Писна ми вече.
EDI - майстор
Суха черничева сърцевина за омекотяване и цвят.
filmatoplo - майстор
Само черница ,преди това материала който ще оцветяваме трябва да е ок. :wink:
nikel - специалист
Пробвал съм какво ли не, но накрая си останах с черницата / ствола без кора и сърцевина / не гоня бързо оцветяване, а омекотяване на ракията, то цвета си идва с времето. Черницата е минимум 5 годишна, слагам я директно в бидона/оставен отворен тензух минимум 20 дни/. Имам достатъчно за много време. Преди време си правих експеримент. В един 5 литров буркан слагам черупки от бадеми една трета от буркана , допълвам с ракия и на рафта да отлежава - резултата цвят, и вкус на уиски и никакъв мирис на ракия. Ех млади години, сега си пия само рания и зимата винце / докато не съм вдигнал кръвното /

Прикачен файл

20171211_135017.jpg
hidrazin - майстор
nikel написа:
Пробвал съм какво ли не, но накрая си останах с черницата / ствола без кора и сърцевина / ...
Точно! Никаква сърцевина!
:partyman:
Djack - специалист
Защо не слагате сърцевина??? А пък слагам само нея!
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Оцветяване на ракия..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: