• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
Съвети за начинаещи готвачи.
vvg - специалист
Случи ми се да мина покрай хора,които си варяха сливовата. В кофата,кьдето течеше резултата на преварената ферментация,течността беше вече леко жльтнала. Попитах ги как го правят този номер,че да тече оцветена ракия и ми показаха 3-4 обелки от клон /вероятно на синя слива/ дьлги по около 15-20 см в кофата....
Илчо Илиев - майстор
Абе то има и по-лесен вариант за оцветяване , директно от чучура, но не вярвам на някой да му хареса после....
Онзи ден сложих да сваря калта от виното...така тръгна, леееко жълтееше ...
Макар,че прекрасно знам, че ще загори, за да е шоуто пълно, сложих и 12-15л патоки и... 10-12 л ракия заминаха в канала.....
Имаше 3 кофи кал,но тя като нектар...като рядък мармалад... ,сложих въпросните патоки-12-15 л и 1 кофа вода, казана ми е 60 л, обаче си загоря като по учебник и освен цвят, друго хубаво нямаше....


Иначе ракията си я оцветявам с клечки от бяло меше(дъб)...
Та така да споделя и аз.Миналата година бях на гости на мой познат и пихме един Черешов елексир със страхотен вкус и ЦВЯТ( а именно цвят),та попитах аз каква е тайната за цвета ,и о чудо една марка газирана напитка с черен цвят -(C..A C..A).И като всеки нормален,прибрах се и веднага проба с безалкохолното и ракията и SUPER жълта ракия без вкус и аромат на C..A стана за секунди.И сам решаваш колко да е тъмна и жълта РАКИЯТА.Та това е!
Илчо Илиев - майстор
ЕЕЕ, наистина не бях чувал за тоя номер, но не е лошо като идея..
местни ''майстори'' правят подобен номер,но слагат карамел, препичат захар и така си оцветяват ракията...
Е има и по-големи идиоти, слагат жълта боя, от тая сладкарската...ей тъй, да не била бяла кат вода..
То номера не е да докараш някакъв цвят, той е съпътстващ ефект ,а целта е ракията да омекне и да и се подобри вкуса, а дървесината обира и киселото,ако има....

Няма значение, кой как прави,а колко прави и най-вече да не я оставя да мухлясва ,а да сподели с приятели...
nikolovvd - майстор
Миналата година опитах да оцветя ракията с "ирландско" кафе. Цвета го докарах на 19 годишно ирландско уиски, но вкуса пак си остана същия - на гроздова ракия! За съжаление опита беше лабораторен - само с 2 литра ракия! :-D
Довечера може да прасна една снимка. Ако се чудите как така още имам от нея, отговорът е прост - не я предлагам на никой и си я пия сам и по малко, защото е лабораторен опит. :weedman:
niki_bot - напреднал
В нашия край има доста бъчвари та от тях съм взимал стърготини от "Горун" /зимен дъб/.
В широка тава или направо на дъното на фурната се изсушават на около 100-120 градуса до тъмно златисто.
Увиват се в торбичка от марля или тензух и се пускат в ракийката.Ефекта е по-добър от отлежаване в буре и поне двойно по-бърз.Горун има из цяла България стига да го познаваш! Наздраве !
filmatoplo - майстор
При нас само с това оцветяват -черничеви трески и горун , а полякините :heart: продаваха крем Нивея и дрехите си за коняк -Слънчев бряг :-D .
hidrazin - майстор
filmatoplo написа:
... коняк -Слънчев бряг :-D .
Бренди Слънчев бряг.
:partyman:
nikolson - майстор
hidrazin написа:
filmatoplo написа:
... коняк -Слънчев бряг :-D .
Бренди Слънчев бряг.
:partyman:
Прочее, Картаген трябва да бъде разрушен... :-D
Andri01 - майстор
filmatoplo написа:
При нас само с това оцветяват -черничеви трески и горун , а полякините :heart: продаваха крем Нивея и дрехите си за коняк -Слънчев бряг :-D .
Га бЕхме млади,продаваха не само Нивея и дрехите си за "Слънчев бряг"!! :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9

Тема "Оцветяване на ракия..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: