Съвети за начинаещи готвачи.
zmiori - специалист
Stiv, Teon вие що така дразните а. Що лиги осърбах не е истина, махам се от темата, невъ срам.
stiv1961 - майстор
И на мен ми текат лигите като гледам буркана ама............ требе да почакам :-D
Stefan_62 - майстор
Днес и аз направих един букан за проба, въпреки, че чесъна още не е направил хубави глави, но сърце юнашко не трае. Рецептата е същата както на колегата "teon", само че вместо преварена вода сложих минерална /за 150мл. вода не си струваше да паля котлона/ + малко копър и по съвет на комшийските баби сложих и захар, колкото е солта. Те даже слагат и аспирин, но аз се отказах, пък и нямям наличен в момента. Ето и произведението:
Изображение
Сега остава да чакам да втаса и да се дегустира, може и с ракийка :lol: :drinkers:
dundi - специалист
Аз го правя по следната много опростена рецепта: Почистеният чесън се залива с вода и се остава 24 или 48 часа.
Подрежда се в буркан и поставят 1 супена лъжица захар, една чаена лъжичка сол, оцет до ръбчето и се долива с вода. Затваря се и се оставя да ферментира. Отвреме на време бълникам буркана. Издържал ми е две години. Копър не слагам, нещо не ми допада вкуса.:-)
Pgv64 - специалист
Завчера заложих един 1,5 литров буркан с чесън малко джанки и стръкче копър.Сега ще чакам да втаса. Иии тук въпросче : колко горе долу като време втасва ? Че така заложен само изкушава , а ракията е вече в камерата и се студи! :-D
stiv1961 - майстор
Pgv64 написа:
Иии тук въпросче : колко горе долу като време втасва ? Че така заложен само изкушава , а ракията е вече в камерата и се студи! :-D
И аз питах по- горе ама няма отговор :? , ракията ша свърши :-D
koveslav - майстор
Аз и викам "северняшка" на тази рецепта.Баба ми(в Търговищкия край) винаги имаше в избата от тази разядка.Отидех ли там.....що ракия пие това мезееее!!! И аз ще започна да го правя този чесън!Браво на автора за идеята!!!
filmatoplo - майстор
Само за шкембе чорба :tonqe: .
Stefan_62 - майстор
И последно някой ще каже ли колко трябва да се чака чесъна да втаса и да стане за ядене :? , че като гледам буркана ми текат лигите :lol:
stiv1961 - майстор
Stefan_62 написа:
И последно някой ще каже ли колко трябва да се чака чесъна да втаса и да стане за ядене :? , че като гледам буркана ми текат лигите :lol:
Кой.....кой .....кой, кой, кой :-D , преди няколко дни и аз питах :)

Тема "Mаринован(кисел) чесън" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: