Съвети за начинаещи готвачи.
Pgv64 - специалист
Да съживим малко темата. Миналата година сложих един буркан, ама не стигна :-D .Месец го чаках да стане, а отиде за една седмица.То като "пуканки в кино ", така върви с ракийката.Тая година сложих 3 буркана . 3 литровия е с 10 дни закъснение спрямо двата от 1,5 л.Еее , надам се да стигне за месец и половина :-D :-D .Как успяват някои да го запазят до зимата , не знам :? . Сигурно слагат повечко бурканчета. А който не е пробвал ,да си направи - мммм уникално е :2thumbs: !
Прикачен файл:
Снимка0575-d.jpg
kuger - майстор
Pgv64 написа:
Да съживим малко темата. Миналата година сложих един буркан, ама не стигна :-D .Месец го чаках да стане, а отиде за една седмица.То като "пуканки в кино ", така върви с ракийката.Тая година сложих 3 буркана . 3 литровия е с 10 дни закъснение спрямо двата от 1,5 л.Еее , надам се да стигне за месец и половина :-D :-D .Как успяват някои да го запазят до зимата , не знам :? . Сигурно слагат повечко бурканчета. А който не е пробвал ,да си направи - мммм уникално е :2thumbs: !
Прикачен файл:
Снимка0575-d.jpg
Тоя, средния буркан да вземеш да го прибереш по-навътре, да не стане зян :shock:
Моя чесън още е дребен, ще чакам.
Stefan_62 - майстор
Днес направих първият буркан с кисел чесън. На 1600мл. буркан освен чесъна сложих и копър, 4-5 зелени джанки, две равни с.л. сол, две равни с.л. захар, оцет и вода равни количества и два аспирина/по препоръка на комшийските баби/. Сега остава чакането да стане :lol:
Изображение
Другата седмица ще заредя още няколко буркана да има за на зима за ракийката :lol:
Pgv64 - специалист
Прикачен файл:
IMG_20160518_200015-a.jpg
Ааайдеее , новата реколта на чесъняяя!Дойде му времето и първият от приготвените 5 буркана е сложен. Две килца глътна това 3л бурканче.
Andri01 - майстор
Пусни малко "гювеч", като за начало-рецептата поне. Pleassssse :)
Pgv64 - специалист
Рецептата е на колегата от първият пост "теон" - дословно : :" ...чесъна трябва да бъде в млечна зрелост с добре оформени глави и скилиди,преди стеблото му да е увехнало...съхранява се в буркани...Рецептата: - необходимото количество се изчиства, измива и се оставя Двукратно за по 3 часа да престои в студена вода...след нареждането му в буркани, на 'компотен' буркан се слага по 1 супена лъжица едра сол(на 3 литров-3 лъжици)...така приготвените буркани се заливат със смес от: предварително преварена студена вода и оцет в съотношение 1:1(колкото вода толкова и оцет)...до втасване на чесъна бурканите периодически се разклащат...така приготвени се съхраняват на хладно до 2 години без промяна на вкусовите качества...да Ви е сладко..."
Аз съм добавил и захар колкото е и солта и няколко стръка копър!Става фантастично! =D>
Andri01 - майстор
Благодаря. Утре почвам да го прав,вдругиден - черпя ракийка с кисел чесън :).
SEV - специалист
В моето семейство само аз ям кисел чесън,жена деца тцъ,не си спомням майка ми да е правила.Като малък баба ми,може би.Няколко пъти пробвах да правя,нещо се разкашква.На един приятел бабата го прави чудесен,та от няколко години от нея.Гледам вашите червенеят,от какво е?
Тъй да го обичам,като почна не мога да се спра :) ,чесъна.Ако не ходех на работа,всеки ден щях да съм напасън с миризливата вкусотия.
Andri01 - майстор
Ами няма да се целувате с колежките на работа,ами ще работите! Така,че...сутрин с кафето и цигарата...! :?
Pgv64 - специалист
Червенеят от оцета (винен).После след 2-3 седмици поизбледняват. и остават приятно хрупкави.Да ви е сладко :mrgreen:

Тема "Mаринован(кисел) чесън" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: